Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2023, 20:07

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Przeciek ujawnia termin premiery Marvel's Wolverine na PS5 i nie tylko

Według niepotwierdzonych doniesień, wyczekiwana gra Marvel’s Wolverine od Insomniac Games może zadebiutować w przyszłym roku oraz zawierać półotwarty świat i dużo przemocy.

Źródło fot. Sony Interactive Entertainment
i

Pierwsze informacje o zaangażowaniu Insomniac Games w projekt o Wolverinie pojawiły się jeszcze w 2021 roku przy okazji zapowiedzi Marvel’s Spider-Mana 2. Niestety od tamtego czasu próżno było szukać w sieci konkretnych informacji o grze, a tym bardziej jakichkolwiek materiałów z niej pochodzących. To z kolei budziło podejrzenia, że na egranizację przygód kultowego Rosomaka przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

Tymczasem okazuje się, że tytuł może być już na dość zaawansowanym etapie produkcji. Takimi informacjami podzielił się w trakcie podcastu Game Mess Mornings znany dziennikarz Jeff Grubb. Według jego wiedzy Marvel’s Wolverine może trafić na rynek pod koniec 2024 roku. Jednocześnie zauważył, że termin ten jest zaskakujący, biorąc pod uwagę fakt, iż rok wcześniej (jesienią 2023 r.) swój debiut ma mieć druga odsłona Spider-Mana od tego samego dewelopera. Krótki czas pomiędzy premierami sprawia, że twórcy ponoć rozważają również wypuszczenie Wolverine’a w 2025 roku.

To dość zaskakujące, ale słyszałem dwa różne terminy. Jednym z nich jest jesień 2024 r., co byłoby super, ponieważ niedługo dostaniemy Spider-Mana 2. Ale z tego, co wiem, rozważają [deweloperzy – dop. red.] też rok 2025 i to brzmi bardziej prawdopodobnie. Ale kto jak kto, Insomniac potrafiłoby dostarczyć dwa duże tytuły AAA w odstępie trochę ponad roku – stwierdził Grubb (via GamingBolt).

Dziennikarz rzucił również nieco więcej światła na ton Marvel’s Wolverine’a. Produkcja będzie podobno bardzo brutalna. Dowodem tego ma być opracowywana przez twórców specjalna mechanika rozczłonkowywania przeciwników w trakcie walki.

Grubb wspomniał także, że gra ma oferować na wpół otwarte lokacje w stylu God of War lub The Last of Us: Part II.

Ponadto z przekazanych przez niego informacji dowiedzieliśmy się, że twórcy chcą uniknąć porównań z postacią Rosomaka przedstawianą w dotychczasowych filmach wytwórni FOX. Insomniac Games ma bowiem własną wizję kultowego bohatera.

Poniżej udostępniamy pierwszy i jak na razie jedyny materiał zapowiadający Marvel’s Wolverine.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej