Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2021, 05:42

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

The Matrix Awakens oszałamia graficznie; zobacz fragment Matrix Zmartwychwstania

Imponujące demo technologiczne z otwartym światem The Matrix Awakens jest już dostępne na PS5 i XSX/S. Dodatkowo na dzisiejszej gali The Game Awards 2021 zaprezentowano fragment filmu Matrix Zmartwychwstania.

Dzisiejsza gala The Game Awards 2021 obfitowała w wiele niespodzianek dla fanów Matrixa. Zaczynając od gościnnego występu Keanu Reevesa oraz Carrie-Anne Moss – którzy niestety nie mogli być fizycznie obecni na scenie, a jedynie za pośrednictwem wideorozmowy – przez fragment nadchodzącego filmu Matrix: Zmartwychwstania (jego premiera nastąpi 22 grudnia), kończąc na specjalnym grywalnym demie technologicznym, pokazującym potęgę silnika Unreal Engine 5.

To ostatnie – zatytułowane The Matrix Awakens (Matrix: Przebudzenie) – można pobrać już teraz z cyfrowych sklepów Microsoftu i Sony. Niestety, posiadacze PC-tów będą musieli obejść się smakiem, gdyż jest ono dostępne wyłącznie na konsolach Xbox Series X/S oraz PS5. Demo powstawało przez niemal rok i zawiera teren liczący prawie 16 kilometrów kwadratowych. Jak prezentuje się ono w starciu z gameplayem z Hellblade 2? Oceńcie sami.