Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2007, 18:55

autor: Vercetti

Microsoft milczy na temat dema Lost Odyssey

Posiadacze konsol Xbox 360 czekają z niecierpliwością na nowy projekt grupy Mistwalker, grę Lost Odyssey. Produkcja, która ma być największym pod względem objętości tytułem na next-gena Microsoftu, ukaże się w Japonii już 6 grudnia, w lutym przyszłego roku trafi z kolei do Europy. Zanim to nastąpi, spora część odbiorców chciałaby mieć już za sobą spotkanie z demem omawianego produktu. Problem jedn

Posiadacze konsol Xbox 360 czekają z niecierpliwością na nowy projekt grupy Mistwalker, grę Lost Odyssey. Produkcja, która ma być największym pod względem objętości tytułem na next-gena Microsoftu, ukaże się w Japonii już 6 grudnia, w lutym przyszłego roku trafi z kolei do Europy. Zanim to nastąpi, spora część odbiorców chciałaby mieć już za sobą spotkanie z demem omawianego dzieła. Problem jednak w tym, że nie wiadomo, kiedy się ono pojawi.

Redaktorzy serwisu VideoGamer.com postanowili rozwiązać palącą ich kwestię i skontaktowali się w tej sprawie z przedstawicielem Microsoftu. Reprezentant giganta z Redmond nie był jednak w stanie udzielić dziennikarzom precyzyjnych informacji ani odnośnie terminu, w którym próbka Lost Odyssey wyląduje na Xbox Live Marketplace (o ile w ogóle tam dotrze), ani też odpowiedzieć na pytanie o dokładną datę debiutu finalnej wersji dzieła na Starym Kontynencie. W sumie nie dowiedziano się więc niczego, co mogłoby rozwiać wątpliwości europejskich graczy.

Microsoft milczy na temat dema Lost Odyssey - ilustracja #1

Można powiedzieć, że wprowadzono nawet dodatkowy zamęt, bo przy okazji wyszło na jaw, że Microsoft nie ma sprecyzowanych planów także co do anglojęzycznego dema Kingdom Under Fire: Circle of Doom, cRPG na PC i X360, którego premiera planowana jest na 1.02.2008. Aktualnie testowa edycja gry dostępna jest wyłącznie w wersji koreańskiej.

Wracając do Lost Odyssey, przypominamy, że jest to najnowsze przedsięwzięcie osławionego Hironobu Sakaguchiego, ojca serii Final Fantasy, a zarazem jednego z głównych autorów Blue Dragona. Nadchodzący tytuł wyróżnia się spośród innych gier role-playing tym, że zostanie wydany na co najmniej czterech dwuwarstwowych płytach DVD. Jakkolwiek trudno teraz stwierdzić, czy w tym wypadku objętość produktu przełoży się na jego jakość, niedawna recenzja magazynu Famitsu Xbox 360, w której gra uzyskała notę 33/40, pozwala sądzić, że będzie ona pozycją wartą przynajmniej chwilowej uwagi.