Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2018, 08:40

autor: Vergil

Metro Exodus niczym horror na klimatycznym zwiastunie

Z okazji targów gamescom 2018 studio 4A Games opublikowało klimatyczny zwiastun gry Metro Exodus. Materiał pokazuje, że w trakcie podróży przez postapokaliptyczną Rosję serce nieraz stanie nam w gardle.

Dzisiaj rozpoczynają się targi gamescom, więc studio 4A Games postanowiło przypomnieć graczom o swojej nowej produkcji. Metro Exodus, które 22 lutego 2019 roku trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One (gra dostanie polskie napisy), otrzymało nowy zwiastun. Zamiast na przygodach czekających na głównego bohatera, Artema, w postapokaliptycznej Rosji, materiał koncentruje się na zagrożeniach czających się w dziczy.

Jak można się przekonać podczas dwuminutowego seansu, świat po wojnie nuklearnej zaczyna budzić się do życia, choć jedynie w niewielkim stopniu przypomina współczesną rzeczywistość. Nie tylko duże miasta zostały opanowane przez zmutowane istoty i złych ludzi, przez co w plenerze będziemy poruszać się z duszą na ramieniu – zwłaszcza po zapadnięciu zmroku. Choć Artem nie będzie bezbronny, często będzie musiał salwować się ucieczką – na przykład po wystrzeleniu ostatniego naboju.

Powyższy trailer wieńczy prezentacja Edycji Specjalnej Aurora, o której donosiliśmy Wam przed kilkoma dniami. Wraz z nią zapowiedziano bonusy zachęcające do składania zamówień przedpremierowych oraz przepustkę sezonową. Więcej informacji na ten temat znajdziecie pod tym adresem.

W Metro Exodus będzie roić się od atrakcji rodem z horroru; odczujemy to zwłaszcza wtedy, kiedy wyczerpią się nasze zapasy amunicji… - Metro Exodus niczym horror na klimatycznym zwiastunie - wiadomość - 2018-08-21
W Metro Exodus będzie roić się od atrakcji rodem z horroru; odczujemy to zwłaszcza wtedy, kiedy wyczerpią się nasze zapasy amunicji…

Korzystając z okazji, warto wspomnieć o tym, że pecetowa wersja gry Metro Exodus wykorzysta technologię generowanego na żywo ray tracingu. Dzięki temu obecne w niej efekty globalnej iluminacji oraz oświetlenia pośredniego będą wyświetlane w czasie rzeczywistym, co uczyni je bardziej realistycznymi. By się nimi cieszyć, będziecie jednak potrzebować karty graficznej firmy Nvidia z zapowiedzianej wczoraj rodziny RTX.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Metro Exodus
  2. Wszystko o Metro Exodus
  3. Graliśmy w Metro Exodus – słowiańskie postapo nie wybacza