Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2018, 08:40

Metro Exodus niczym horror na klimatycznym zwiastunie

Z okazji targów gamescom 2018 studio 4A Games opublikowało klimatyczny zwiastun gry Metro Exodus. Materiał pokazuje, że w trakcie podróży przez postapokaliptyczną Rosję serce nieraz stanie nam w gardle.

Dzisiaj rozpoczynają się targi gamescom, więc studio 4A Games postanowiło przypomnieć graczom o swojej nowej produkcji. Metro Exodus, które 22 lutego 2019 roku trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One (gra dostanie polskie napisy), otrzymało nowy zwiastun. Zamiast na przygodach czekających na głównego bohatera, Artema, w postapokaliptycznej Rosji, materiał koncentruje się na zagrożeniach czających się w dziczy.

Jak można się przekonać podczas dwuminutowego seansu, świat po wojnie nuklearnej zaczyna budzić się do życia, choć jedynie w niewielkim stopniu przypomina współczesną rzeczywistość. Nie tylko duże miasta zostały opanowane przez zmutowane istoty i złych ludzi, przez co w plenerze będziemy poruszać się z duszą na ramieniu – zwłaszcza po zapadnięciu zmroku. Choć Artem nie będzie bezbronny, często będzie musiał salwować się ucieczką – na przykład po wystrzeleniu ostatniego naboju.

Powyższy trailer wieńczy prezentacja Edycji Specjalnej Aurora, o której donosiliśmy Wam przed kilkoma dniami. Wraz z nią zapowiedziano bonusy zachęcające do składania zamówień przedpremierowych oraz przepustkę sezonową. Więcej informacji na ten temat znajdziecie pod tym adresem.

W Metro Exodus będzie roić się od atrakcji rodem z horroru; odczujemy to zwłaszcza wtedy, kiedy wyczerpią się nasze zapasy amunicji… - Metro Exodus niczym horror na klimatycznym zwiastunie - wiadomość - 2018-08-21
W Metro Exodus będzie roić się od atrakcji rodem z horroru; odczujemy to zwłaszcza wtedy, kiedy wyczerpią się nasze zapasy amunicji…

Korzystając z okazji, warto wspomnieć o tym, że pecetowa wersja gry Metro Exodus wykorzysta technologię generowanego na żywo ray tracingu. Dzięki temu obecne w niej efekty globalnej iluminacji oraz oświetlenia pośredniego będą wyświetlane w czasie rzeczywistym, co uczyni je bardziej realistycznymi. By się nimi cieszyć, będziecie jednak potrzebować karty graficznej firmy Nvidia z zapowiedzianej wczoraj rodziny RTX.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Metro Exodus
  2. Wszystko o Metro Exodus
  3. Graliśmy w Metro Exodus – słowiańskie postapo nie wybacza

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy długie lata. Poza tym studiował kulturoznawstwo na AGH, gdzie lwią część prac zaliczeniowych również poświęcił grom wideo. Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku była jego oczkiem w głowie, przez lata był obecny również w newsroomie, a także pojawił się w dziale publicystyki. Niemniej ostatecznie skoncentrował się na Encyklopedii, gdzie nie tylko pracuje jako autor, lecz zajmuje się również technicznym zapleczem. Ponadto prowadzi własny sklep z grami wideo oraz gadżetami growymi i filmowymi, biega (jego największym osiągnięciem są maratony, jednak ma ochotę porwać się na dystans ultra), uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej