Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2014, 17:59

autor: Renox

Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes pojawi się na PC 18 grudnia?

Już niedługo firma Konami zaprezentuje na targach Igromir 2014 demo pecetowej edycji gry Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes. Rosyjskie serwisy informują, że znają już datę premiery tego tytułu, który zgodnie z nieoficjalnymi jeszcze informacjami ukazać się ma na platformie Steam 18 grudnia.

Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes ukaże się na PC 18 grudnia? - Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes pojawi się na PC 18 grudnia? - wiadomość - 2014-10-03
Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes ukaże się na PC 18 grudnia?

Ze strony kilku rosyjskich serwisów branżowych (gwoli ścisłości: GameMag, Shazoo oraz Twitter BatyaGaming) dotarły do nas nieoficjalne informacje na temat spodziewanej premiery gry Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes w wersji na PC. Okazuje się, że omawiana produkcja podobno ukaże się na platformie Steam 18 grudnia. Rewelacje te pochodzą rzekomo prosto od Hideo Kojimy, wiceprezesa firmy Konami, który ujawnił je w trakcie trwających w Rosji targów Igromir 2014. W ramach tej imprezy deweloperzy mają w planie zaprezentować pecetową wersję MGS 5: Ground Zeroes szerszej publiczności. Producenci oficjalnie nie potwierdzili jednak jeszcze wspomnianych doniesień. Karta gry na platformie Valve także zmusza nas do traktowania ich nieco z przymrużeniem oka, wszak w miejscu daty wydania ciągle widnieje niewiele mówiące „Coming Soon”.

W ramach przypomnienia warto napisać, że zarówno omawiane wyżej Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes, jak i zapowiedziane na przyszły rok Metal Gear Solid V: The Phantom Pain trafią na rynek w wersji na komputery osobiste, co potwierdzone zostało w czasie trwania tegorocznej edycji targów Gamescom.

Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes to stworzona przez studio Kojima Productions oraz firmę Konami gra akcji z elementami skradanki, stanowiąca fabularnie prolog dla mającego premierę na początku przyszłego roku Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Gra zadebiutowała na polskim rynku 21 marca w wersji na konsole Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4. G40st w naszej recenzji omawianego tytułu przyznał mu wysoką notę 8/10, punktując grę m. in. za przerywniki oparte na silniku produkcji, świetną ścieżkę dźwiękową i oferujący sporo możliwości, otwarty świat.