Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2014, 09:46

autor: Góral

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes zakradło się na polski rynek

Najnowsza produkcja studia Kojima Productions - Metal Gear Solid V: Ground Zeroes - jest już dostępna w polskich sklepach na konsole PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 oraz Xbox One. Tytuł jest swego rodzaju przekąską przed daniem głównym, czyli The Phantom Pain, które ukaże się najwcześniej na początku przyszłego roku.

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes zakradło się na polski rynek - ilustracja #1

Dziś na polskim rynku debiutuje gra Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, czyli swoista przystawka przed The Phantom Pain, który być może ukaże się na początku przyszłego roku. Najnowsza produkcja, zapewniająca około dwóch godzin zabawy w głównym wątku przy pierwszym podejściu, dostępna jest na konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4 w angielskiej wersji językowej, w cenie około 130 zł. Warto jednak porównać oferty poszczególnych sprzedawców, gdyż tytuł można dostać nawet za około 100 zł. Jednocześnie zachęcam do obejrzenia naszego materiału wideo, który powinien Wam pomóc w wyborze czy warto wydawać pieniądze na Ground Zeroes, czy też lepiej przeznaczyć je na coś innego.

Produkcja ukazała się trzy dni temu w USA, wtedy też pojawiły się pierwsze recenzje tego, jak nazywa go wiele osób, „płatnego dema”. Rozstrzał ocen jest ogromny – od maksymalnej noty przyznanej m.in. przez Guardiana i wysokich dziewiątek od redakcji Eurogamera i Edge, przez 3,5 na 5 gwiazdek Joystiqa, 7/10 Game Informera, aż po 5,5/10 Polygonu i 2,5 na 5 gwiazdek od autora tekstu w serwisie The Escapist. Koniec końców, tytuł może pochwalić się średnią ocen w serwisie Metacritic wynoszącą 75 punktów w przypadku edycji na PlayStation 4 i 77 na Xboksie One.

Można więc stwierdzić, że Metal Gear Solid V: Ground Zeroes to produkcja skierowana do wygłodniałych fanów serii, którzy po prostu nie mogą się doczekać The Phantom Pain i muszą już teraz przetestować nowe rozwiązania.

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes zakradło się na polski rynek - ilustracja #3Metal Gear Solid V: Ground Zeroes to prolog pełnoprawnej „piątki”, o podtytule The Phantom Pain. Tytuł oferuje tylko jedną główną misję, którą można jednak wykonać na szereg rozmaitych sposobów. Dodatkowo studio Kojima Productions zatroszczyło się o zadania poboczne, w tym te przeznaczone wyłącznie dla użytkowników danej platformy sprzętowej (misja z Raidenem na Xboksie One i „Deja Vu” na PlayStation 4).