Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2014, 09:33

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes rozpoczęło podbój amerykańskiego rynku gier

Na półki amerykańskich sklepów powędrowała dzisiaj gra Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, czyli najnowsza skradanka firmy Konami, która pełni rolę prologu do Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. W Polsce produkcja trafi do sprzedaży w piątek.

Big Boss rozpoczął infiltrację amerykańskich sklepów z grami. - Metal Gear Solid V: Ground Zeroes rozpoczęło podbój amerykańskiego rynku gier - wiadomość - 2014-03-18
Big Boss rozpoczął infiltrację amerykańskich sklepów z grami.

Nadszedł wreszcie dzień rynkowego debiutu Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. Produkcja trafiła dzisiaj do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, w wersjach na konsole Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4. Polacy i reszta Europejczyków będą musieli poczekać trzy dni dłużej, gdyż na naszym kontynencie premiera nastąpi 21 marca. Kilka tygodni temu spore kontrowersje wywołała informacja, że kampanię da się przejść w ciągu dwóch godzin. W odpowiedzi na głosy krytyczne firma Konami obniżyła cenę wydań na konsole nowej generacji. W rezultacie Amerykanie mogą kupić ten tytuł za 29,99 dolarów, a w piątek produkcja trafi na półki polskich sklepów opatrzona sugerowaną ceną detaliczną w wysokości 129,99 złotych na wszystkich platformach sprzętowych.

W sieci pojawiło się już kilkanaście pierwszych recenzji. Ich rozstrzał jest całkiem duży i obecnie gra posiada średnią ocen na poziomie 73% według serwisu Metacritic. Najwyższą notę (9/10) wystawił do tej pory Eurogamer, a najbardziej krytyczny okazał się redaktor Polygonu z oceną 55/100. Generalnie chwalone są mechanizmy rozgrywki i oprawa graficzna, a poszczególni redaktorzy różnią się głównie opinią co do tego, czy produkcja tak krótka powinna kosztować tak dużo.

Przypomnijmy, że grę zaprojektowano jako przystawkę przed głównym daniem, jakim będzie Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Drugi z tych tytułów ukaże się w przyszłym roku i zaoferuje spore zmiany w formule serii, z których największą będzie wprowadzenie poziomów o otwartej, sandboksowej strukturze. Według autorów, Metal Gear Solid V: Ground Zeroes powstało po to, aby umożliwić fanom marki zaznajomienie się z nowościami oraz jednocześnie umilić im oczekiwanie na pełnowymiarową piątą odsłonę cyklu.

W Metal Gear Solid V: Ground Zeroes wcielamy się w agenta o pseudonimie Big Boss, który zostaje wysłany z misją zinfiltrowania zlokalizowanego na Kubie tajnego amerykańskiego więzienia i wydostania stamtąd dwóch osób - kobiety imieniem Pacifica Ocean oraz dziecka znanego jako Ricardo Valenciano. Choć kampanię da się przejść w dwie godziny, to poszczególne misje zaprojektowano tak, aby można je było przechodzić wielokrotnie, za każdym razem stosując inne podejście.

  1. Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – oficjalna strona gry