Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2014, 09:02

autor: luckie

Thief od dziś z obsługą Mantle

Obiecany patch dodający wsparcie dla technologii Mantle i TrueAudio do gry Thief ukaże się już dzisiaj. Obie nowinki firmy AMD celują w poprawę wydajności skradanki studia Eidos Montreal, dzięki lepszemu wykorzystaniu możliwości kart grafiki i odciążeniu procesora.

Mantle powinno uczynić Garretta jeszcze sprawniejszym - Thief od dziś z obsługą Mantle - wiadomość - 2014-03-18
Mantle powinno uczynić Garretta jeszcze sprawniejszym

Jeszcze dzisiaj Thief ma otrzymać obiecaną łatkę dodającą wsparcie dla bibliotek Mantle. Wraz z nią użytkownicy najnowszych modeli kart grafiki firmy AMD powinni odczuć wyraźny wzrost płynności w grze studia Eidos Montreal. Ponadto dziś można się spodziewać wprowadzenia obsługi technologii TrueAudio, która, oprócz poprawy jakości dźwięku, odciąża nieco procesor, przerzucając na kartę grafiki część obliczeń związanych z efektami dźwiękowymi. Zarówno Mantle, jak i TrueAudio pojawiają się z pewnym opóźnieniem w stosunku do premiery najnowszej odsłony słynnego cyklu skradanek. Wcześniej liczyliśmy na to, że będą one dostępne w dniu wydania gry, 25 lutego, jednak w przeddzień debiutu Thiefa twórcy powiadomili, że obie technologie zostaną wprowadzone dopiero w marcu.

Póki co, o działaniu Mantle w praktyce nie można powiedzieć zbyt wiele, jako że jedynym żywym przykładem gry wykorzystującej API z obozu „czerwonych” jest Battlefield 4. Niezależne testy wykazały, że strzelanina studia DICE faktycznie radzi sobie lepiej z Mantle niż z DirectX-em, choć zdarzały się też pewne niekonsekwencje.

Swój prawdziwy potencjał Mantle pokaże jednak dopiero w grach stworzonych od podstaw z myślą o wykorzystaniu dobrodziejstw nowych rozwiązań graficznych od AMD. Przedsmak tego, co czeka nas w przyszłości, zaserwowało studio Oxide Games, udostępniając na Steamie darmowy benchmark Star Swarm na silniku Nitrous. Animacja ukazuje imponującą bitwę tysięcy statków kosmicznych, z których każdy posiada własną fizykę. Szczegóły na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

  1. Recenzja gry Thief – restart kultowej skradanki słabszy od Dishonored
  2. Thief – wymagania sprzętowe wersji PC
  3. Oficjalna strona internetowa gry Thief