Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2014, 18:30

Thief – wymagania sprzętowe wersji PC

Studio Eidos Montreal opublikowało oficjalne wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry Thief. Nowa odsłona popularnej serii skradanek z Garrettem w roli głównej zadebiutuje na konsolach starej i nowej generacji oraz komputerach osobistych pod koniec lutego bieżącego roku.

Wreszcie poznaliśmy wymagania sprzętowe gry Thief - Thief – wymagania sprzętowe wersji PC - wiadomość - 2014-01-17
Wreszcie poznaliśmy wymagania sprzętowe gry Thief

Firma Eidos z siedzibą w Montrealu długo kazała nam czekać na oficjalne wymagania sprzętowe nowego Thiefa. Twórcy gry udostępnili je dzisiaj, ponad miesiąc przed oficjalną premierą na PC oraz konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 oraz Xbox One. Co warto zaznaczyć, wersji komputerowej nie uruchomimy na systemie operacyjnym Windows XP, a według minimalnych wymagań sprzętowych potrzebny nam będzie sprzęt wyposażony co najmniej w mocny dwurdzeniowy procesor czy kartę graficzną pokroju Nvidia GeForce GTS 250. Nie jest to więc wygórowana konfiguracja sprzętowa. To jednak nie wystarczy, żeby cieszyć się najwyższymi ustawieniami graficznymi, tym bardziej, że Thief ma obsługiwać chociażby biblioteki DirectX 11 oraz nowe technologie firmy AMD.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: wydajny dwurdzeniowy lub czterordzeniowy
  • Pamięć operacyjna: 4 GB
  • Karta grafiki: GeForce GTS 250 lub Radeon 4800 (seria) z obsługą DirectX 10
  • Dysk twardy: 20 GB
  • System operacyjny: Windows Vista

Rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Core i7 lub FX-8000 (seria)
  • Pamięć operacyjna: 4+ GB RAM
  • Karta grafiki: GeForce GTX 660 lub Radeon HD/Radeon R9 (serie) z obsługą DirectX 11
  • Dysk twardy: 20 GB
  • System operacyjny: Windows 7 lub 8

Warto przypomnieć, że gra powstaje na zmodyfikowanym, ale nieco leciwym silniku Unreal Engine 3.0. Nadchodzący Thief na PC ma prezentować się ładniej niż wersje przeznaczone na konsole nowej generacji. Prócz wyższej rozdzielczości czy lepszego wygładzania krawędzi możemy liczyć dodatkowo na kilka technologicznych rozwiązań firmy AMD. Obsługa niskopoziomowego API Mantle ma przynieść wzrost wydajności, a TrueAudio zwiększy jakość dźwięku. Thief ma również wykorzystywać niektóre dobrodziejstwa AMD TressFX 2.0, ale na tę chwilę nie znamy żadnych konkretów na ten temat.

Premiera Thiefa odbędzie się 28 lutego 2014 roku na wszystkich zapowiedzianych platformach sprzętowych. Prace nad produkcją zmierzają zatem do końca – w ostatnich tygodniach opublikowano kolejny materiał wideo z cyklu Opowieści z Miasta, pojawiły się nowe zrzuty ekranu z gry, które możecie zobaczyć w naszej galerii, a także zapowiedziano, że skradanka, przynajmniej pod niektórymi względami, powinna zadowolić zarówno mało doświadczonych graczy, jak i największych miłośników serii.