Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2014, 14:20

autor: Sarge

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes - obniżka ceny, aplikacja mobilna i DLC

Firma Konami przedstawiła nowe informacje na temat gry Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. Wydawca zdecydował się sprzedawać wersje na PlayStation 4 oraz Xboksa One nieco taniej niż dotychczas planowano. Oprócz tego sprecyzowano kwestię dodatku DLC z zawartością do wykorzystania w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain i temat przenoszenia postępów pomiędzy obiema produkcjami. Zapowiedziano też aplikację mobilną iDROID.

Firma Konami obniżyła sugerowaną cenę gry Metal Gear Solid V: Ground Zeroes w wersjach na konsole nowej generacji. Wydawca zdecydował, że na PlayStation 4 oraz Xboksa One będzie ona kosztować tyle samo co na PlayStation 3 i Xboksa 360, czyli 29,99 dolarów (ok. 90 zł bez podatku VAT) zamiast 39,99 dolarów. Na tę wieść zdążyły zareagować na razie tylko pojedyncze polskie sklepy, które rzeczywiście oferują grę dla posiadaczy PlayStation 4 oraz Xboksa One taniej o ok. 30-40 zł. Z czasem oferty powinna zaktualizować większość rodzimych sieci sprzedaży. Można się domyślać, że obniżka ma związek z niedawną nagonką za bardzo krótki czas potrzebny na przejście gry.

Czy obniżka ceny gry zrekompensuje krótki czas jej przejścia? - Metal Gear Solid V: Ground Zeroes - obniżka ceny, aplikacja mobilna i DLC - wiadomość - 2014-02-26
Czy obniżka ceny gry zrekompensuje krótki czas jej przejścia?

Oprócz tego potwierdzono, że osoby nabywające Metal Gear Solid V: Ground Zeroes przed premierą lub niedługo po niej, otrzymają ekskluzywny dodatek DLC do wykorzystania w kolejnej produkcji, a więc Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Rozszerzenie zapewni graczom więcej zasobów na terenie Mother Base w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Baza występuje także w Metal Gear Solid V: Ground Zeroes.

Poza tym, wszyscy posiadacze Metal Gear Solid V: Ground Zeroes będą mogli odblokować dodatkową zawartość, którą przeniosą do Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Mowa przede wszystkim o więźniach i VIP-ach, których uratujemy w grze mającej swoją premierę w marcu bieżącego roku. Zostaną oni dodani do personelu Mother Base w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, co zapewni graczom odrobinę przewagi na początku rozgrywki. Oprócz tego przeniesione zostaną wybrane skórki postaci.

MGS V: Ground Zeroes to tylko prolog do gry MGS V: The Phantom Pain - Metal Gear Solid V: Ground Zeroes - obniżka ceny, aplikacja mobilna i DLC - wiadomość - 2014-02-26
MGS V: Ground Zeroes to tylko prolog do gry MGS V: The Phantom Pain

Firma Konami potwierdziła też, że wraz z premierą Metal Gear Solid V: Ground Zeroes zadebiutuje mobilna aplikacja iDROID. Za jej pomocą będziemy mogli na bieżąco przeglądać mapę terenu występującego w grze, przywoływać wsparcie powietrzne, czy odtwarzać nagrania z taśm poukrywanych w wirtualnym świecie. Aplikacja iDROID zostanie udostępniona za darmo na urządzeniach mobilnych korzystających z systemu iOS lub Android, a także za pośrednictwem Xbox Smart Glass.

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes zadebiutuje 20 marca w Europie na PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie One oraz Xboksie 360. Do tej pory nie potwierdzono, w jakiej wersji językowej gra ukaże się w naszym kraju. Może to oznaczać, że będzie to kolejna część serii Metal Gear Solid dostępna w Polsce w całości po angielsku.