Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2012, 14:26

autor: Hed

Mass Effect Trilogy nie będzie zawierał wszystkich DLC

W zapowiedzianym niedawno Mass Effect Trilogy nie znajdziemy wszystkich DLC wydanych przez BioWare. Firma podała szczegóły tego wydania dla poszczególnych platform.

Mass Effect Trilogy nie będzie zawierał wszystkich DLC - ilustracja #1

Firma BioWare opublikowała dokładniejszy opis ujawnionego niedawno Mass Effect Trilogy, wydania, które miało być kompletnym zestawem trzech odsłon serii. Wydawało się, że w skład pakietu wejdą wszystkie DLC – tak jednak nie będzie. W zależności od platformy możemy liczyć tylko na wybrane dodatki obecne na dyskach z grami. Z opisu wynika, że najwięcej zawartości znajdą w pudełku posiadacze pecetów.

W wersji PC na dysku umieszczone zostaną rozszerzenia Bring Down the Sky oraz Pinnacle Station dla pierwszego Mass Effect. Mass Effect 2 będzie zawierał dostęp do sieci Cerberus z pakietami Zaeed – The Price of Revenge, The Firewalker Pack, Cerberus Assault Gear, Arc Projector Heavy Weapon, oraz misji Normandy Crash Site. Mass Effect 3 będzie uzbrojony w przepustkę online, umożliwiającą granie w trybie kooperacji.

Mass Effect Trilogy nie będzie zawierał wszystkich DLC - ilustracja #2

Na inne dodatki mogą liczyć nabywcy Trilogy w wersji na Xboksa 360. Tutaj nie znajdziemy Bring Down the Sky oraz Pinnacle Station na dysku (Mass Effect). DLC będzie można ściągnąć z Xbox LIVE. Mass Effect 2 będzie miał za to dostęp do sieci Cerberus, a Mass Effect 3 otrzyma przepustkę online. Informacje na temat wersji PlayStation 3 nie zostały podane – jest to o tyle istotne, że wcześniej na tej konsoli nie można było pograć w pierwszą część serii.

W zestawieniach widać duże braki. Nie uwzględniono w nich takich pakietów jak Kasumi: Stolen Memory, Arrival, Lair of the Shadow Broker, czy Leviathan. Prawdopodobnie trzeba więc będzie je dokupić, aby zebrać wszystkie przygody Sheparda. To może być rozczarowaniem dla osób, które liczyły na to, że dostaną komplet zawartości. Mass Effect Trilogy zostanie wydany 6 listopada na PC i Xboksie 360. Później dostaną go też posiadacze PlayStation 3.

  1. Mass Effect Trilogy – strona oficjalna