Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2012, 15:22

autor: Hed

Jest finalna wersja Cortex Command – prace nad grą trwały 11 lat

Po 11 latach prac pojawiła się finalna wersja gry Cortex Command. Sympatyczną platformówkę z motywem budowania podziemnych bunkrów można kupić na oficjalnej stronie i w popularnych serwisach dystrybucji cyfrowej.

Jest finalna wersja Cortex Command – prace nad grą trwały 11 lat - ilustracja #1

Niezależne studio Data Realms wypuściło finalną wersję Cortex Command, sympatycznej platformówki 2D, w której dowodzimy zdalnie sterowanymi robotami i budujemy bazy. Dokończenie produkcji zajęło jej twórcom ponad 11 lat – prace nad nią ruszyły, kiedy główny pomysłodawca był jeszcze uczniem szwedzkiej szkoły. Po wielu latach oczekiwań w końcu gra jest dostępna w wersji 1.0 na stronie dewelopera, Steamie i GamersGate.

Grę można kupić na jej oficjalnej stronie bez zabezpieczeń DRM za 20 dolarów (ok. 64 zł). Trochę więcej Cortex Command kosztuje na wspomnianych platformach dystrybucji cyfrowej – obecnie po 17,09 euro (ok. 70 zł). Deweloper przeprosił za brak wersji linuksowej – jest ona w przygotowaniu. W planach jest też wsparcie dla Steam Workshop. Osoby, które kupiły grę wcześniej (np. w Humble Bundle) mogą poprosić o klucz steamowy.

Cortex Command to platformówka z elementami strategii, w której wcielamy się w istotę wyruszająca na obcą planetę w poszukiwaniu bezcennych surowców. W wykonaniu tego zadania pomagają zdalnie sterowane roboty. Gra wyróżnia się możliwością wykorzystania bogatego sprzętu i budowania fortyfikacji – w tym podziemnych bunkrów. Zabawę można prowadzić w pojedynkę lub w czteroosobowym trybie kooperatywnym.

  1. Oficjalna strona Cortex Command