Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2012, 18:14

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (24 - 30 września)

Podczas rozpoczętego 24 września tygodnia w rodzimej branży działo się całkiem sporo. Ujawniono plany stworzenia polskich wersji Hitman: Absolution i Tomb Raider, a dystrybutorzy zapowiedzieli kilka edycji kolekcjonerskich. Zamknięto również jedno z rodzimych studiów deweloperskich.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (24 - 30 września) - ilustracja #1
Agent 47 przemówi głosem Pawła Małaszyńskiego

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. Jak zwykle przygotowaliśmy dla Was zestawienia zapowiedzi wydawniczych, informacji o tanich seriach, jak również solidną porcję ciekawych wieści z rodzimego poletka.

Zapowiedzi wydawnicze

Pudełkowy Torchlight II

Firma Cenega zapowiedziała, że 5 października na półki polskich sklepów trafi pudełkowe wydanie zręcznościowego RPG Torchlight II. Gra dostępna będzie na PC w oryginalnej angielskiej wersji językowej. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 79,99 złotych. Warto dodać, że do działania Torchlight II wymagać będzie posiadanie konta Steam

Zawartość Edycji Kolekcjonerskiej The Book of Unwritten Tales

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (24 - 30 września) - ilustracja #2

Natomiast firma IQ Publishing ujawniła zawartość Edycji Kolekcjonerskiej świetnej przygodówki The Book of Unwritten Tales. W pudełku poza samą grą znajdziemy:

 1. Opaskę Edycji Kolekcjonerskiej.
 2. Soundtrack z gry skomponowany przez Benny’ego Oschmanna zawierający 22 utwory w formacie CD-Audio plus ich wersje mp3.
 3. Film przedstawiający proces powstawania gry, materiał będzie w polskiej wersji językowej w formacie HD i PAL.
 4. Bogato ilustrowany album opisujący proces przygotowania gry.
 5. 2 kolorowe widokówki z artworkami z gry.

Za wszystko to przyjdzie nam zapłacić 89,90. Gra ukaże również w wersji standardowej kosztującej 59,90 zł. Premiera obu wydań nastąpi 3 października.

Edycje kolekcjonerskie Euro Truck Simulator 2 i Farming Simulator 2013

Za pośrednictwem oficjalnego konta facebookowego serii wydawniczej Świat Symulatorów ujawniono zawartość specjalnych edycji gier Euro Truck Simulator 2 i Farming Simulator 2013.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (24 - 30 września) - ilustracja #3

W pudełku z Edycją Kolekcjonerską Euro Truck Simulator 2 poza samą grą znajdziemy:

 1. Koszulkę z dużym logotypem Euro Truck Simulator 2.
 2. Smyczka, prosto od jednego z największych producentów ciężarówek na świecie – firmy Scania .
 3. Brelok w kształcie logo Scania.
 4. Plakat formatu B2 – z jednej strony artwork prosto z gry, z drugiej zaś szczegółową mapę połączeń drogowych w grze.
 5. Tarczka do tachografu.
 6. Zestaw sześciu unikatowych naklejek z pojazdami występującymi w grze

Wszystko to odchudzi Wasz portfel o 129,99 złotych

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (24 - 30 września) - ilustracja #4

Natomiast w skład kosztującej 129,99 złotych specjalnej edycji Farming Simulator 2013 wejdzie poza samą grą:

 1. Płyta DVD z obszernym filmem instruktażowym dotyczącym tworzenia modyfikacji do gry, z polskimi napisami.
 2. Zestaw 32 kart z pojazdami z gry.
 3. Zestaw naklejek z najlepszymi markami znajdującymi się w grze.
 4. Ulotka z kodem do pobrania ekskluzywnego DLC zawierającego dodatkowy pojazd – Lamborghini R6.135 VRT.
 5. Dwustronny plakat/mapa formatu B2.
 6. Model traktora zabawki Deutz Agrotron.

Tanie serie

Kilka tygodni temu Cenega została polskim dystrybutorem gier firmy THQ. Najnowszym przejawem tej współpracy będzie wzbogacenie serii Essentials o dwa nowe tytuły przeznaczone na konsolę PlayStation 3:

 1. Homefront Ultimate Edition
 2. Darksiders

Obie gry trafią do sprzedaży 12 października. Dwa tygodnie później dołączy do nich:

 1. Saint’s Row 2

Wszystkie trzy produkcje dostępne będą w sugerowanej cenie detalicznej 79,99 złotych.

Gry z gazet

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (24 - 30 września) - ilustracja #5

W poniedziałek do sprzedaży trafił najnowszy numer miesięcznika CD-Action. Pismo kosztuje 15,99 złotych i zawiera pełne wersje gier:

 1. Kane & Lynch 2
 2. Men of War
 3. WRC 2

Na półkach kiosków pojawiło się również kosztujące 7,99 złotych pismo W Siodle. Na dołączonej płytce znajduje się pełna wersja jednej gry:

 1. Stajnia Marzeń: Jesienny Galop

Pozostałe wieści

Paweł Małaszyński jako Agent 47 w grze Hitman: Rozgrzeszenie

Cenega ogłosiła, że gra Hitman: Absolution dostępna będzie w naszym kraju podwójnej – polskiej (dubbing) i angielskiej wersji językowej na wszystkich platformach sprzętowych, a więc komputerach PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Jeśli zdecydujemy się na polskie głosy, to w roli Agenta 47 usłyszymy Pawła Małaszyńskiego, czyli popularnego aktora znanego z takich produkcji jak m.in. Tajemnica Twierdzy Szyfrów, Czas Honoru czy Misja Afganistan.

Tomb Raider z pełną polską wersją językową.

Cenega ogłosiła także, że przygotowuje pełną, polską wersję językową innego przeboju firmy Square-Enix, czyli nowego Tomb Raidera. Będzie to pierwszy raz, gdy Lara Croft przemówi w naszym języku. Niestety, nie wiemy jeszcze jaka aktorka udzieli jej głosu. Przypomnijmy, że gra trafi do sprzedaży 5 marca 2013 roku.

Czwarta edycja turnieju Art of Tekken

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (24 - 30 września) - ilustracja #6

W dniach 5-7 października odbędzie się 23 Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. W jego trakcie firmy Namco Bandai Games i Cenega wraz Mariuszem "ManieQ" Dziarmagą i grupą Tekken Łódź Team zorganizują czwartą edycję imprezy Art of Tekken. Jej ramach rozegrane zostaną turnieje sześciu popularnych bijatyk - Tekken Tag Tournament 2, Super Street Fighter 4 Arcade Edition v. 2012, Street Fighter x Tekken, Soul Calibur 5, Ultimate Marvel vs Capcom 3 oraz Mortal Kombat. Po dokładne informacje i listę nagród odsyłamy do oficjalnej notki prasowej:

 1. Zostań Mistrzem Polski w Tekken Tag Tournament 2
 2. Regulamin konkursu „Stwórz klip reklamowy Assassin's Creed III i wygraj 10 000 zł!”

Chmielarz, Sosowski i Gonciarz na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (24 - 30 września) - ilustracja #7

Turnieje bijatyk to nie jedyne związane z grami atrakcje, jakie czekają na odwiedzających Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi. Organizatorzy przygotowali również ciekawy program paneli dyskusyjnych, które odbędą się 6 października. Wśród prelegentów pojawią się m.in. Adrian Chmielarz, który opowie o wizji tworzenia gier i być może uchyli rąbka tajemnicy na temat swojej najnowszej produkcji, Sos Sosowski, twórca słynnego już McPixel, i Michał Staniszewski z Plastic Demoscene Group. Na festiwalu pojawi się również nasz redakcyjny kolega, Krzyśiek Gonciarz, który opowie o pracy branżowego dziennikarza.

Rozwiązano katowickie studio firmy City Interactive

Miniony tydzień przyniósł smutne wieści - katowickie studio City Interactive (znane również jako CI Games) zostało rozwiązane. Rozwiązanie oddziału wynika ze zwolnienia 90% jego pracowników. Ostatnią produkcją tego zespołu był zręcznościowy symulator lotniczy Dogfight 1942. W tej chwili nie wiadomo, jakie były przyczyny restrukturyzacji i w jaki sposób wpłynie ona rozwój całej firmy City Interactive, która posiada swoje studia m.in. także w Rzeszowie, Bydgoszczy, Poznaniu, Londynie i Bukareszcie.

Stwórz klip reklamowy Assassin's Creed III i wygraj 10 000 zł

Na koniec chcemy wspomnieć o konkursie, jaki organizujemy we współpracy z firmą Ubisoft i serwisem Filmweb, w którym można wygrać 10 tysięcy złotych. Aby powalczyć o główną nagrodę należy przygotować 30 sekundowy klip promujący Assassin’s Creed III. Warto dodać, że istnieje duża szansa, że film będzie częścią polskiej kampanii reklamowej gry, która trafi do sklepów już 30 października (na PC 23 listopada). Wymagania oraz obostrzenia co do pracy konkursowej są dość spore, więc polecamy dokładne zaznajomienie się z regulaminem konkursu

Ciekawe linki

gry