Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2015, 18:22

autor: Góral

League of Legends - finał mistrzostw świata oglądało 36 milionów widzów

League of Legends, jedna z najpopularniejszych gier sieciowych, pobiła kilka kolejnych rekordów, tym razem związanych z oglądalnością niedawnych mistrzostw świata. Studio Riot Games pochwaliło się, że finał oglądało 36 milionów widzów, a cały turniej przyciągnął przed ekrany 334 miliony osób.

League of Legends - finał mistrzostw świata oglądało 36 milionów widzów - ilustracja #1

Studio Riot Games podzieliło się statystykami dotyczącymi oglądalności rozgrywek Mistrzostw Świata 2015 w grę MOBA League of Legends. Pisząc w skrócie, pobito wszystkie wcześniejsze wyniki, gdyż przez cztery tygodnie zmagania e-sportowców śledziło 334 miliony unikalnych widzów, co daje średnią 4,2 miliona osób na każdy mecz (łącznie rozegrano 73 spotkania). Wzrost jest naprawdę duży, gdyż w 2014 roku mistrzostwa oglądało 288 milionów fanów. To jednak nie koniec ciekawych cyferek, gdyż jak czytamy w opublikowanej wiadomości, deweloperzy zanotowali: „360 milionów godzin oglądanego na żywo e-sportu, co jest najwyższym wynikiem w historii i prawie dwa razy większym od zanotowanych w 2014 roku 194 milionów”. Ponadto:

  • przeciętny fan spędzał ponad godzinę na pojedynczą wizytę przed ekranem;
  • szczytowa oglądalność finału (SKT vs. Koo Tigers) wyniosła 14 milionów (o 3 miliony więcej niż w zeszłym roku);
  • liczba unikalnych widzów finału wyniosła 36 milionów (27 milionów rok wcześniej).

Przy ostatnim punkcie warto zatrzymać się jeszcze na chwilę, gdyż wynik ten według Riot Games jest rekordem wśród wszystkich wydarzeń e-sportowych. Deweloper z pewnością ma się więc z czego cieszyć, a konkurencja czego zazdrościć.

League of Legends to przedstawiciel niesamowicie popularnego w ostatnich latach gatunku gier MOBA. W produkcji wcielamy się w jednego z bohaterów, którym walczymy w drużynowych meczach, gdzie celem jest zniszczenie bazy przeciwnej drużyny. Tytuł zadebiutował na komputerach PC w 2009 roku i jest rozwijany po dziś dzień, zdobywając coraz większą popularność. Do najbardziej znanych konkurentów LoL-a należy m.in. Dota 2, Smite czy też Heroes of the Storm.