Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2010, 16:27

autor: Olek

Konkrety na temat Star Wars: The Force Unleashed II

Nowe moce i jeszcze więcej akcji – tego obiecują twórcy Star Wars: The Force Unleashed II. Firma LucasArts ujawniła pierwsze szczegóły związane z kontynuacją najlepiej sprzedającej się gry osadzonej w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Tytuł ukaże się 26 października (w Europie 3 dni później) w wersjach na komputery PC oraz konsole: Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Wii i DS.

Nowe moce i jeszcze więcej akcji – tego obiecują twórcy Star Wars: The Force Unleashed II. Firma LucasArts ujawniła pierwsze szczegóły związane z kontynuacją najlepiej sprzedającej się gry osadzonej w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Tytuł ukaże się 26 października (w Europie 3 dni później) w wersjach na komputery PC oraz konsole: Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Wii i DS.

Konkrety na temat Star Wars: The Force Unleashed II - ilustracja #1

Key Art do gry Star Wars: The Force Unleashed II utrzymany jest w stylistyce plakatów filmowej sagi Gwiezdne Wojny.

Pierwsze informacje związane ze Star Wars: The Force Unleashed II pojawiły się w grudniu ubiegłego roku. Dopiero jednak w zeszłym miesiącu na łamach magazynu Gamekyo zaprezentowane zostały pierwsze obrazki z gry. Dowiedzieliśmy się z nich, że tworzona przez wewnętrzne studio LucasArts, przy wsparciu Aspyr Media (wersja na komputery PC) i Red Fly (Nintendo Wii), gra ponownie osadzona zostanie w uniwersum Gwiezdnych Wojen pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w III i IV części filmowej sagi.

Tym razem George Lucas i spółka ujawnili pierwsze konkrety tej ciekawie zapowiadającej się produkcji. W dużej mierze pokrywają się one z wcześniejszymi spekulacjami, więc fani Starkillera nie powinni być zaskoczeni.

Konkrety na temat Star Wars: The Force Unleashed II - ilustracja #2

Bohaterem The Force Unleashed II ponownie zostanie sekretny uczeń Lorda Vadera. Tym razem jednak mroczny lord będzie miał nieco inne plany wobec swojego podopiecznego. Zamiast szkolić Starkillera, zapragnie sklonować go i stworzyć doskonałego wojownika Sithów. Życie młodego adepta Ciemnej Strony Mocy znajdzie się w zagrożeniu. W fabule gry nie zabraknie wątków związanych z poszukiwaniem utraconej tożsamości głównego bohatera a także jego ukochaną Juno Eclipse.

Na okładce Star Wars: The Force Unleashed II Starkiller dzierży w dłoniach dwa miecze świetlne. Zdradza to pierwszą z nowości, jakie wprowadzone zostaną w grze. Zmieni się także mechanika walki, w tym system celowania. Ponadto główny bohater zyska nowe umiejętności związane z Ciemną Stroną Mocy. Dzięki Mind Trick będzie mógł przejmować kontrolę nad umysłami przeciwników. Z kolei Force Fury zwiększy jego umiejętności bojowe.

Konkrety na temat Star Wars: The Force Unleashed II - ilustracja #3

Twórcy gry obiecują zupełnie nowe doświadczenie interakcji z otoczeniem, w tym postaciami niezależnymi. Mają to umożliwić technologie Digital Molecular Matter (za którą stoi firma Pixelux Entertainment) oraz Euphoria (Natural Motion Ltd.). Z kolei za realistycznie wyglądającą fizykę świata gry odpowiadać będzie dobrze znany silnik Havok.

Warto też wspomnieć o nowych możliwościach personalizacji wyglądu postaci oraz rozbudowanych opcjach ulepszania broni, w tym kilku rodzajach kryształów zmieniających właściwości mieczy świetlnych. Przyda się to zwłaszcza w walce z nowymi przeciwnikami, którzy dysponować będą określonymi odpornościami na niektóre rodzaje ataków. Poziomy w grze mają być dopracowane i wymagające nie tylko biegłego posługiwania się padem (lub klawiaturą) ale także odpowiedniej taktyki.

Na razie nie wiadomo, jakie tryby zabawy dostępne będą w grze. Twórcy SW: TFUII ujawnili jedynie, że w wersji przeznaczonej na konsolę Nintendo Wii pojawi się 4-osobowy multiplayer.