Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2015, 11:17

autor: Pirlond

Konami zdobyło prawa do licencji Euro 2016

Koncern Electronic Arts przyzwyczaił nas do wydawania specjalnych edycji FIF-y poświęconych określonym rozgrywkom. Wygląda jednak na to, że nie pojawi się odsłona dedykowana przyszłorocznym Mistrzostwom Europy we Francji. A to dlatego, że prawa do stworzenia gry na licencji tych zawodów zdobyło Konami.

Prawa do licencji Euro 2016 w rękach Konami. - Konami zdobyło prawa do licencji Euro 2016 - wiadomość - 2015-08-05
Prawa do licencji Euro 2016 w rękach Konami.

Euro 2016 odbędzie się w przyszłym roku we Francji. Przez miesiąc na oczach większości Europy 24 zespoły rywalizować będą o puchar Henry’ego Delauney’a. W trakcie rozpoczynających się dzisiaj w niemieckiej Kolonii targów gamescom przedstawiciele Konami poinformowali, że udało im się pozyskać prawa do tych piłkarskich rozgrywek. Zostaną one w bliżej niesprecyzowany sposób wykorzystane w Pro Evolution Soccer. Na tę chwilę szczegóły nie są jednak znane – nie wiadomo bowiem, czy Japończycy zdecydują się na wydanie osobnej produkcji, czy też po prostu wprowadzą jedynie dodatkowy tryb rozgrywki poświęcony francuskim Mistrzostwom Europy do tradycyjnej odsłony serii PES. Pewne jest natomiast, że w tegorocznej części cyklu nie znajdzie się zawartość związana z nowo zdobytą licencją.

Uzyskanie przez Konami praw do Euro 2016 jest pewnym zaskoczeniem. Dotychczas to Electronic Arts zajmowało się wydawaniem produkcji koncentrujących się na większych imprezach piłkarskich na szczeblu reprezentacyjnym. Przyszłoroczne rozgrywki będą więc pierwszą znaczącą imprezą, dla której grę stworzy nie EA, a twórcy Pro Evolution Soccer.