Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2015, 12:00

autor: Maiman

PES 2016 – obejrzyj porównanie graficzne wersji PC i PS4

Na łamach tvgry.pl opublikowaliśmy porównanie jakości grafiki w Pro Evolution Soccer 2016 w wydaniu na PC oraz PlayStation 4. Czas zestawień nadszedł też na YouTube, gdzie nieustannie pojawiają się nowe materiały o charakterze porównawczym.

Amerykanie pierwsze spotkania w najnowszym Pro Evolution Soccer rozgrywają już od wtorku, Europejczycy zaś – w oczekiwaniu na dzisiejszą premierę – mogą zapoznać się chociażby z porównaniami wydania nextgenowego (działającego na silniku graficznym FOX Engine) oraz pecetowego (będącego hybrydą nowej i poprzedniej generacji). Poniżej znajdziecie nasze porównanie okraszone komentarzem redakcyjnego eksperta w dziedzinie gier sportowych, ElMundo.

Jeden z użytkowników serwisu YouTube udostępnił filmik, w którym również zestawił dwie wspomniane edycje – PC i PS4. Porównanie możecie obejrzeć poniżej. Na niekorzyść pecetów wypada ogólna szczegółowość modeli, różnorodność i zagęszczenie kibiców na trybunach, a także jakość murawy czy oświetlenia.

Mimo niewykorzystania przez Konami drzemiącego w komputerach potencjału graficznego – czym deweloper wywołał zauważalne na poświęconych produkcji forach dyskusyjnych zgorszenie – nowy PES broni się jako gra piłkarska, zdobywając wysokie noty przede wszystkim za ulepszoną względem poprzedniczek mechanikę, o czym świadczy nasza recenzja tego tytułu. Jeśli jednak jesteście posiadaczami PC i przed podjęciem ostatecznej decyzji chcielibyście grę przetestować, na platformie Steam niebawem powinna pojawić się jej wersja demonstracyjna.

Największy rywal Pro Evolution Soccer 2016FIFA 16 – zadebiutuje na wszystkich platformach we wtorek, 22 września.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.