Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 września 2015, 12:05

autor: Jiker

Nibblers – łączymy owoce w nowej grze twórców Angry Birds

Studio Rovio poszerza swoją działalność wydawniczą o nowe marki. Pierwszą z nich jest Nibblers – gra logiczna typu match-3, mogąca pochwalić się dopracowaną mechaniką i kolorową szatą graficzną. Tytuł wydano na Androidzie i iOS-ie.

Problemy natury finansowej, wywołane m.in. spadkiem popularności serii Angry Birds, są w ostatnich miesiącach wielkim utrapieniem fińskiego studia Rovio. Ogłoszona niedawno restrukturyzacja, w wyniku której pracę ma stracić 260 osób, to tylko jedna z form ratowania sytuacji. Długofalową poprawę mogą bowiem przynieść tylko kolejne ruchy wydawnicze niegdysiejszego potentata rynku mobilnego. Pierwszym z nich jest gra logiczna zatytułowana Nibblers.

Produkcja zadebiutowała przed kilkoma dniami, bez większego rozgłosu, co – z uwagi na jej całkiem wysoką jakość – jest dosyć zaskakujące. Nibblers mogą aktualnie przetestować posiadacze smartfonów i tabletów z systemami Android oraz iOS. Tytuł jest oferowany w modelu darmowym z mikropłatnościami i robi użytek z systemu żyć.

Głównym bohaterem gry jest rybka o imieniu Coral, która wspólnie ze swymi morskimi przyjaciółmi wyrusza na smakowite łowy. W kolekcjonowaniu owoców przeszkadzają wszędobylskie jaszczury oraz przeszkody, jakie czyhają tu i ówdzie na żyjące pod wodą stworzenia. Pod względem mechaniki rozgrywki mamy tu do czynienia z klonem szalenie popularnego Candy Crush Saga – tytuł jest zatem grą logiczną typu match-3.

Produkcja oferuje jeden główny tryb zabawy, w ramach którego stajemy przed zadaniem zaliczenia ponad 200 poziomów (kolejne dodane zostaną w ramach bezpłatnych aktualizacji). Przybierają one postać nieregularnych plansz wypełnionych owocami, a rola gracza sprowadza się do przesuwania znajdujących się na nich elementów i łączenia ich w grupy liczące trzy lub więcej identycznych obiektów.

Do celów rozgrywki zalicza się: zdobywanie punktów, określających poziom zaliczenia danego poziomu, walka z jaszczurami, a także zaliczanie wyzwań. Te ostatnie mogą polegać np. na zebraniu określonej liczby owoców danego typu bądź usunięciu błota, utrudniającego łączenie elementów. Realizację zadań utrudnia mocno ograniczona liczba ruchów, jakie gracz ma do dyspozycji. Na szczęście z pomocą przychodzą mu morscy przyjaciele, pełniący rolę power-upów, odblokowywanych poprzez łączenie czterech i większej liczby elementów.