Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2009, 20:22

autor: Łosiu

Kolejne szczegóły dotyczące drugiego dodatku do Grand Theft Auto IV

Czwarta część Grand Theft Auto doczekała się premiery pierwszego z dwóch dodatków przeznaczonych ekskluzywnie dla konsoli Xbox 360. Po The Lost and Damned przyszedł czas na The Ballad of Gay Tony. Magazyn Xbox World 360 przedstawił światu kolejną porcję informacji dotyczących nadchodzącego DLC. Zapowiada się naprawdę smakowity kąsek dla fanów wybuchów, strzelanin i brawurowych pościgów.

Czwarta część Grand Theft Auto doczekała się premiery pierwszego z dwóch dodatków przeznaczonych jak do tej pory wyłącznie dla konsoli Xbox 360. Po The Lost and Damned przyszedł czas na The Ballad of Gay Tony. Magazyn Xbox World 360 przedstawił światu kolejną porcję informacji dotyczących nadchodzącego DLC. Zapowiada się naprawdę smakowity kąsek dla fanów wybuchów, strzelanin i brawurowych pościgów.

Nacisk w drugim dodatku do GTA IV został położony przede wszystkim na akcję. Oficjalny zwiastun jest idealnym dowodem na to, TBoGT będzie wyładowane po brzegi spektakularnymi scenami, jakie mieliśmy okazję oglądać w końcówce Grand Theft Auto: San Andreas. Twórcy DLC mają zamiar właśnie dostarczyć graczom jak największej ilości zadań, których sukces zależeć będzie głównie od arsenału i siły ognia głównego bohatera – Luisa Fernando Lopeza.

Drugi dodatek to także cała masa nowego sprzętu. Rockstar potwierdziło pojawienie się w grze nowego karabinu (P90), czołgu pancernego, jednostki SWAT, luksusowego auta stylizowanego na Bentleya (Super Drop Diamond) oraz efektownego choppera kryjącego się pod nazwą Buzzard.

Rozmach San Andreas, akcja rodem z gangsterskiego Saints Row doprawione klimatem Vice City mają być siłą The Ballad of Gay Tony. Wiemy już, że to co zobaczyliśmy w zwiastunie to nie scenki przerywnikowe lecz czysta rozgrywka, a więc Lopez faktycznie będzie mógł skakać z wieżowców na spadochronie, a także zasiądzie za sterami śmigłowca bojowego, by doszczętnie zniszczyć sporych rozmiarów jacht pewnego milionera. Firmie Rockstar nie brak świetnych pomysłów na efekciarskie misje. Jedną z nich będzie zlecenie, a raczej niecodzienna prośba bogatego szejka.

Co powiecie na porwanie środka komunikacji miejskiej? Mówiąc mniej oględnie: wagonu metra, który idealnie nadaje się jako prezent dla przyjaciela z Bliskiego Wschodu. Z uwagi na gabaryty podarku gracz otrzyma do dyspozycji helikopter transportowy, którym uniesie w powietrze wagon metra. Miejmy nadzieję, że The Ballad of Gay Tony zaoferuje znacznie więcej tak ciekawych i filmowych zadań. A wszystko oczywiście okraszone czarnym humorem będącym już wizytówką serii.

Dodatek zagości w usłudze Xbox Live Marketplace za miesiąc. Tymczasem niedługo posiadacze PlayStation 3 będą mogli nabyć podstawową wersję Grand Theft Auto IV po nieco niższej cenie. W serwisie Amazon pojawiły się oferty zamówień przedpremierowych Platynowej Edycji gry, której premierę przewidziano na 9 października.