Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2007, 09:52

Kiedy pojawi się Uncharted 2?

Uncharted: Drake’s Fortune dopiero dzisiaj ma swoją europejską premierę, tymczasem deweloper gry, studio Naughty Dog, przewiduje, że być może w najbliższej przyszłości ruszą prace nad sequelem

Uncharted: Drake’s Fortune dopiero dzisiaj ma swoją europejską premierę, tymczasem deweloper gry, studio Naughty Dog, przewiduje, że być może w najbliższej przyszłości ruszą prace nad sequelem. W wywiadzie udzielonym blogowi Three Speech, wice prezes Niegrzecznych Psiaków, Evan Wells, oznajmił, iż w firmie trwa w tej chwili burza mózgów dotycząca rozpoczęcia prac nad następną grą. Jednocześnie zastrzegł on, że obojętne, jaki projekt zyska przewagę, to prędzej czy później i tak poznamy dalsze przygody Nathana Drake’a.

Uncharted jest tytułem sięgającym do klasyki gatunku action/adventure. Pełnymi garściami czerpie z gier z serii Tomb Raider i Indiana Jones, jak i z nieco nowszych pozycji, w rodzaju Gears of War i Resident Evil 4. Na chwilę obecną jest powszechnie traktowany jako najładniejsza gra dostępna na konsolę PlayStation 3.

Kiedy pojawi się Uncharted 2? - ilustracja #1

Paradoksalnie, pomijając wypowiedź Wellsa dla Three Speech, można było być pewnym, iż kontynuacja jest tylko kwestią czasu. W dobie olbrzymich pieniędzy wydawanych na produkcje gier z górnej półki, każda z nich musi się inwestorom zwrócić z wielokrotną nawiązką, stąd w większości przypadków od razu planuje się stworzenie trylogii. Potencjalnym zagrożeniem dla Uncharted 2 może być inna seria pochodząca ze studia Naugty Dog, a mianowicie Jak & Daxter. Wydane na PlayStation 2 cztery części przygód Jaka i gadatliwej surykatki były jednymi z najlepiej sprzedających się tytułów na tę platformę. Nic więc dziwnego, że planowane są dalsze części, o czym zresztą studio Naugty Dog wielokrotnie już informowało.