Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2007, 14:44

autor: Misiek

Nowa część Jak & Daxter kolejnym projektem studia Naughty Dog

Raczej nie potwierdzą się czerwcowe rewelacje (mówiące między innymi o tym, że nowa część Jak & Daxter na PlayStation 3 ukaże się jeszcze w tym roku). Więcej – od dawna nie słyszeliśmy niczego nowego na temat kolejnej części słynnej platformówki. Niektórzy już nawet zaczęli wątpić w to, że Naughty Dog zdecyduje się na jej produkcję. Evan Wells postanowił jednak przypomnieć nam ten tytuł.

Raczej nie potwierdzą się czerwcowe rewelacje (mówiące między innymi o tym, że nowa część Jak & Daxter na PlayStation 3 ukaże się jeszcze w tym roku). Więcej – od dawna nie słyszeliśmy niczego nowego na temat kolejnej części słynnej platformówki. Niektórzy już nawet zaczęli wątpić w to, że Naughty Dog zdecyduje się na jej produkcję. Evan Wells ze wspomnianej przed chwilą firmy, postanowił jednak przypomnieć nam ten tytuł.

W wywiadzie dla serwisu IGN stwierdził, że jest zafascynowany możliwościami PlayStation 3 i dodał, że wielu ludzi w jego studiu bardzo ciężko pracuje nad kolejną częścią Jak & Daxter na najnowszą konsolę Sony. Gra, według twórcy, ma wykorzystywać ten sam silnik graficzny, który został użyty przy okazji tworzenia Uncharted: Drake’s Fortune.

Nowa część Jak & Daxter kolejnym projektem studia Naughty Dog - ilustracja #1

Wells opowiedział też co nieco na temat PlayStation 3. „Jestem coraz bardziej zadowolony z tego sprzętu – im dłużej na nim pracuję, tym jestem bardziej nim zafascynowany. Trudno wyobrazić sobie, by Uncharted mógł powstać na maszynie bez napędu Blu-ray, bez dysku twardego, czy bez procesora Cell – wymagałby wtedy wielu kompromisów z naszej strony. Cieszymy się, że możemy komfortowo pracować i tworzyć to, co sobie wymarzymy. Podobnie jak w przypadku PS2, sądzę, że im dłużej developerzy będą pracować na danej konsoli, tym lepsze gry będą w stanie tworzyć. Dla przykładu, my wykorzystaliśmy w Uncharted dopiero ok. 1/3 mocy Cella.”

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.