Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2019, 16:10

Jason Schreier zdradza termin premiery The Last of Us Part 2

Słynny redaktor serwisu Kotaku, Jason Schreier, dotarł do nowych informacji o terminie premiery The Last of Us: Part II. Według jego źródeł kolejna gra studia Naughty Dog pojawi się później, niż donosiły ostatnie przecieki.

The Last of Us 2 zadebiutuje na początku przyszłego roku? - Jason Schreier zdradza termin premiery The Last of Us Part 2 - wiadomość - 2019-05-29
The Last of Us 2 zadebiutuje na początku przyszłego roku?

O The Last of Us: Part II zrobiło się ostatnio głośno za sprawą plotek, które pojawiły się w związku z produkcją. Opublikowane zostały one przez dwa hiszpańskie serwisy - Legion De Jugadores oraz Gamereactor. Pierwsza z nich mówiła o trailerze, który ma zostać opublikowany w tym tygodniu. Druga, powołując się na „zaufane źródła”, donosiła natomiast o premierze tytułu, która ma nastąpić na jesieni tego roku. Informacje tę postanowił zweryfikować Jason Schreier – słynący z bardzo wiarygodnych źródeł redaktor Kotaku. Poinformował, że gra najprawdopodobniej pojawi się w lutym 2020 roku.

Wiadomość tę Jason Schreier zamieścił w odpowiedzi na screena, na którym widnieje komunikat tajwańskiego oddziału PlayStation mówiący o dacie premiery Death Stranding. Z zasłyszanych przez niego informacji wynika, że The Last of Us: Part II miało, zgodnie z opublikowanymi przez Hiszpanów informacjami, pojawić się na jesieni 2019 roku, jednak ostatecznie zostało opóźnione i ukaże się na rynku na początku przyszłego roku.

Wygląda na to, że Death Stranding zostanie zapowiedziane na listopad. The Last of Us 2 także zaplanowano na jesień 2019 roku, ale właśnie usłyszałem, że zostało przeniesione na początek 2020, prawdopodobnie luty. Tak czy owak, to będzie wielki ostatni rok PS4.

Oczywiście należy pamiętać, że mimo iż Jason Schreier uchodzi za dobrze poinformowanego dziennikarza, informacja ta nie jest oficjalnie potwierdzona.

Warto wspomnieć, że The Last of Us: Part II stanowi bezpośrednią kontynuację wydanej w 2013 roku przygodowej gry akcji od studia Naughty Dog. Ma to być jedna z ostatnich dużych produkcji, jakie pojawią się na konsolę PlayStation 4. Pierwsza część historii opowiadającej o losach Joela i Ellie została wyjątkowo dobrze przyjęta przez recenzentów, a średnia ocen wersji na PlayStation 3 w serwisie Metacritic wynosi 95/100 punktów.