Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2011, 12:19

autor: Hed

Infinity Ward o serwerach i zabezpieczeniach w Call of Duty: Modern Warfare 3

Przedstawiciel studia Infinity Ward potwierdził, że w Call of Duty: Modern Warfare 3 gracze otrzymają pełne wsparcie dla serwerów dedykowanych oraz lepsze zabezpieczenia przed oszustami. W ten sposób twórcy chcą spełnić prośby fanów i jednocześnie dać im jak najwięcej opcji.

Serwis Gamespy opublikował wywiad z Robertem Bowlingiem, przedstawicielem firmy Infinity Ward, który opowiedział o kilku aspektach gry Call of Duty: Modern Warfare 3. Producent przybliżył szczegóły nowego systemu zabezpieczeń przeciwko oszustom i potwierdził, że gra będzie wspierała dedykowane serwery. W ten sposób studio chce dać graczom jak najwięcej opcji.

W Call of Duty: Modern Warfare 3 pojawi się pełnowartościowy system wyszukiwania potyczek: od zautomatyzowanej usługi, która sama dobierze graczy, aż po przeglądarkę dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Za jej pomocą przejrzymy dziesiątki serwerów i otrzymamy wszystkie typowe funkcje, znane z innych strzelanek na pecetach (filtrowanie, opcje gry, itd.).

Dlaczego zdecydowano się dodać wsparcie dla serwerów dedykowanych? Pracownik Infinity Ward przekonuje, że w przypadku Modern Warfare 3 studio chciało wysłuchać próśb graczy i dać im więcej opcji. Do takich wniosków producent doszedł po Modern Warfare 2, w którym próbowano polepszyć wrażenia z rozgrywki dla wszystkich osób, poprzez ujednolicenie systemu.

Bowling przyznał, że poprzednia odsłona serii miała sporo problemów, a system zabezpieczeń VAC ze Steama nie wyeliminował oszustów. Z tego względu, Infinity Ward dołożyło wszelkich starań, aby ich kod był szczelny i nie umożliwiał nieczystych zagrań. Studio zamierza też poświęcić więcej uwagi na ten problem po premierze gry, a nawet utworzyć specjalne grupy monitorujące sytuację.

Modern Warfare 3 stanie się lepszym materiałem turniejowym, bo twórcy zaimplementowali tryb obserwatora, dzięki któremu będzie można nagrywać i montować powtórki. Produkcja powinna wyglądać nieco lepiej, co zostanie okupione wyższymi wymaganiami sprzętowymi. Twórcy chcą jednak upewnić się, że gra odpali się na większości komputerów graczy.

W nowym Call of Duty być może pojawi się wsparcie dla amatorskich modyfikacji. Bowling nie potwierdził tego jednoznacznie, ale przyznał, że chciałby zobaczyć taką opcję, bo uwielbiał pełne konwersje Call of Duty 4. Producent zajmie się tą kwestię po sfinalizowaniu prac nad dziełem. Wsparcie dla modów nie pojawiło się w Modern Warfare 2, bo studio nie miało czasu na stworzenie narzędzi.

Call of Duty: Modern Warfare 3 trafi do sprzedaży 8 listopada tego gra i zostanie wydany w wersji na pecety oraz konsole. Posiadacze komputerów zapłacą za grę 139,99 zł, a Xboksa 360 i PlayStation 3 - 239,99 zł. Polskim dystrybutorem tytułu jest Licomp Empik Multimedia.

  1. Call of Duty: Modern Warfare 3 - pierwszy test trybu multiplayer
  2. Tango Down Multiplayer