Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2011, 17:00

autor: Olek

I am Alive wyłącznie w dystrybucji elektronicznej i tylko na konsole?

Utrzymana w klimatach survival-horroru gra akcji I'm Alive najprawdopodobniej jeszcze w tym roku pojawi się w ofercie Xbox Live Arcade oraz PlayStation Network. Niestety, wygląda również na to, że wbrew wcześniejszym deklaracjom dewelopera pecetowi gracze będą musieli obejść się smakiem.

Utrzymana w klimatach survival-horroru gra akcji I Am Alive najprawdopodobniej jeszcze w tym roku pojawi się w ofercie Xbox Live Arcade oraz PlayStation Network. Niestety, wygląda również na to, że wbrew wcześniejszym deklaracjom dewelopera pecetowi gracze będą musieli obejść się smakiem.

Informacje na temat gry I Am Alive napływają tak rzadko, że nawet branżowi optymiści zaczęli powątpiewać, czy kiedykolwiek trafi ona na sklepowe półki. Jade Raymond zapewnia, że koncern Ubisoft wciąż poważnie myśli o wydaniu gry, ale wyłącznie w postaci elektronicznej. W najnowszym odcinku francuskiego programu Warpzone producentka poinformowała, że gra jeszcze w tym roku trafi do dystrybucji cyfrowej poprzez Xbox Live Arcade i PlayStation Network. O ile więc adresowane na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 wersje I Am Alive wydają się pewne, o tyle zagadką pozostają dalsze losy obiecywanego portu na komputery PC.

I am Alive wyłącznie w dystrybucji elektronicznej i tylko na konsole? - ilustracja #1

Przypomnijmy, że pierwsze doniesienia na temat survival-horroru z akcją osadzoną w zniszczonym kataklizmem Chicago pojawiły się w lipcu 2008 roku. Kilka miesięcy później wydawca zmienił jednak dewelopera tytułu. Projektem paryskiej firmy Darkworks zajęło się wewnętrzne studio Ubisoftu w Szanghaju, doszczętnie przebudowując całą grę. Na początku ubiegłego roku francuski koncern ogłosił też, że gra ukaże się nie wcześniej niż 1 kwietnia 2011 roku.

Być może odpowiedzi na wiele pytań związanych z I Am Alive poznamy już niebawem. Oficjalna strona gry znajduje się właśnie „w konserwacji”.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

I Am Alive

I Am Alive