Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2012, 11:49

autor: Aver

Hideo Kojima o Metal Gear Solid: Ground Zeroes i filmie o Solid Snake’u

Hideo Kojima wziął udział w londyńskich targach Eurogamer Expo. Podczas swojego wystąpienia ujawnił garść nowych informacji o grze Metal Gear Solid: Ground Zeroes, przyszłości Metal Gear Online oraz swojej roli w tworzeniu filmu o Solid Snake’u.

Podczas odbywających się w Londynie targów Eurogamer Expo duże zainteresowanie mediów wzbudziała konferencja Hideo Kojimy, twórcy serii Metal Gear. Wiceprezes Konami Digital Productions oraz szef firmy Kojima Productions wypowiedział się na temat przyszłości gier z tego popularnego cyklu oraz roli, jaką odgrywa w produkcji filmu o Solid Snake’u.

Hideo Kojima o Metal Gear Solid: Ground Zeroes i filmie o Solid Snake’u - ilustracja #1
Naked Snake w Metal Gear Solid: Ground Zeroes

Zgodnie z informacjami serwisu Eurogamer, Hideo Kojima zapowiedział, że w Metal Gear Solid: Ground Zeroes znajdzie się możliwość rozbudowywania bazy. Japończyk sądzi, że jest to „naprawdę fajny pomysł, który może osiągnąć popularność”.

Gracz będzie mógł rozwijać bazę i przemieszczać się po niej pomiędzy poszczególnymi misjami. Zarządzanie ma być zintegrowane z odpowiednią aplikacją na urządzenia mobilne. W Metal Gear Solid: Ground Zeroes powróci także opcja tworzenia i rozwijania broni, znana z Metal Gear Solid: Peace Walker. Z innych ciekawostek, Kojima wspomniał, że gra będzie zawierać rozbudowany system dnia i nocy oraz że na każdą misję wyruszymy helikopterem, który mogliśmy zobaczyć w ujawnionym jakiś czas temu fragmencie z rozgrywki.

Odnośnie filmu opartego na serii Metal Gear Solid, Kojima zaznaczył, że uważnie nadzoruje jego produkcję. Poinformował także uczestników Eurogamer Expo, że początkowo rozważano zaproponowanie roli Solid Snake’a Hugh Jackmanowi, ale ostatecznie zdecydowano się na mniej znanego aktora. Japończyk nie podał jego nazwiska.

Wiadomo także, jaki będzie pierwszy projekt otwartego niedawno studia Kojima Productions Los Angeles. Zespół ze stolicy stanu Kalifornia zajmie się tworzeniem gry wieloosobowej w uniwersum Metal Gear Solid. Kojima nie określił jednoznacznie, czy mamy do czynienia z samodzielną grą, czy też po prostu trybem wieloosobowym Metal Gear Solid: Ground Zeroes lub jednego z pozostałych, nadchodzących tytułów z serii.