Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2012, 12:35

autor: Sarge

Wieści ze świata (Dragon Quest X, Carmageddon: Reincarnation) 28/9/12

Dziś piszemy m.in. o wynikach sprzedaży i liczbie subskrybentów w grze Dragon Quest X, konsolowych wersjach Carmageddon: Reincarnation, a także zamkniętych beta testach usługi Steam w wersji na Linuksa. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Worms Crazy Golf

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Worms Crazy Golf. Dzieło studia Team 17 możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 1,99 euro (ok. 8 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Carmageddon: Reincarnation

Neil Barnden oraz Patrick Buckland ze studia Stainless Games zostali zapytani o możliwość przeniesienia gry Carmageddon: Reincarnation na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Twórcy odpowiedzieli, że bardzo chcieliby stworzyć konsolowe wersje, choć jest to zależne od dodatkowych funduszy (tytuł został sfinansowany w serwisie Kickstarter). Wiele elementów technologicznych jest już przygotowanych na przeniesienie gry na inne platformy sprzętowe, więc deweloper ma nadzieję, że konsolowe edycje zostaną wypuszczone nawet w tym samym czasie co na PC.

Dragon Quest X

Serwis Nihon Securities Journal poinformował, że gra Dragon Quest X sprzedała się do tej pory w liczbie ok. 556 tysięcy egzemplarzy na japońskim rynku od premiery mającej miejsce 2 sierpnia. 330 tysięcy graczy zdecydowało się na opłacanie abonamentu, choć w tę produkcję MMO można również bawić się bez dodatkowych opłat. Według szacunkowych obliczeń, firma Square Enix zarabia na swoim dziele 2,3 mln funtów miesięcznie.

Wieści ze świata (Dragon Quest X, Carmageddon: Reincarnation) 28/9/12 - ilustracja #1

Oculus Rift

Rozpoczęto przyjmowanie przedpremierowych zamówień na Oculus Rift – okulary do rzeczywistości wirtualnej od firmy Oculus. Pre-order można złożyć za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Osoby mieszkające poza granicami Stanów Zjednoczonych muszą zapłacić 345 dolarów (ok. 1110 złotych). W skład zakupionego produktu wchodzą same okulary oraz zestaw narzędzi deweloperskich (tzw. SDK, czyli Software Development Kit).

Steam

Firma Valve ogłosiła, że w październiku rozpoczną się zamknięte beta testy usługi Steam w wersji dedykowanej systemowi Linux. W trakcie ich trwania będzie można sprawdzić sam serwis cyfrowej dystrybucji oraz jedną grę od Valve. Początkowo w testach weźmie udział zaledwie 1000 osób, a wszelkie informacje dotyczące zapisów będą ujawniane w niedalekiej przyszłości.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: