Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2012, 10:39

autor: Michał "Muninn" Kowalski

Gra Carmageddon: Reincarnation ufundowana na serwisie Kickstarter

Studio Stainless Games zebrało zakładaną sumę 400 tys. dolarów przez serwis Kickstarter. Carmageddon: Reincarnation ukaże się w lutym przyszłego roku.

Studio Stainless Games uzyskało potrzebne fundusze na dokończenie produkcji Carmageddon: Reincarnation, brutalnej i krwawej gry wyścigowej. Prawie 11 tys. fanów marki, która zadebiutowała kilkanaście lat temu, przelało na konto producenta ponad 400 tys. dolarów.

Gra Carmageddon: Reincarnation ufundowana na serwisie Kickstarter - ilustracja #1
Screen pochodzący z wczesnej wersji gry

Dzięki tym funduszom deweloperzy nie będą uzależnieni od zewnętrznych inwestorów, mogących ingerować w proces produkcji i wpływać na ostateczny kształt gry, np. usuwając co bardziej brutalne elementy tytułu. Do końca zbiórki pozostało jeszcze 9 dni, w ciągu których twórcy mają nadzieję pozyskać jeszcze więcej pieniędzy na doszlifowanie i ulepszenie rozgrywki.

Carmageddon: Reincarnation będzie kontynuacją serii, która zadebiutowała w 1997 wywołującą wiele kontrowersji grą Carmageddon. Twórcy zapowiadają, że wprowadzą sporo innowacji do kolejnej części cyklu, jak np. dodanie wozów policyjnych (przeszkadzających graczowi w niszczeniu wszystkiego na swojej drodze), możliwość prowadzenia rozgrywki poprzez sieć LAN oraz wsparcie dla usługi Steam Play (dzięki której można uruchomić jeden egzemplarz gry zarówno na komputerze PC, jak i Mac).

Carmageddon: Reincarnation ukaże się w lutym 2013 na komputery PC i Mac. Później gra wyjdzie też na konsole PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

  1. Oficjalna strona studia Stainless Games