Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2012, 10:34

autor: Hed

Film z rzekomej bety Halo 4 – najdziwniejszy wyciek ostatnich miesięcy?

W sieci pojawił się przedziwny materiał podobno pochodzący z bety trybu multiplayer Halo 4. Niskiej jakości wideo wzbudziło zainteresowanie wielu fanów serii Bungie, którą teraz zajmuje się 343 Industries. Microsoft przyznał, że rzeczywiście przeprowadza rutynowe wewnętrzne testy produkcji.

Film z rzekomej bety Halo 4 – najdziwniejszy wyciek ostatnich miesięcy? - ilustracja #1

Użytkownicy forum NeoGAF znaleźli w sieci dziwaczny materiał pochodzący podobno z bety Halo 4. Film o bardzo niskiej jakości i z dość irytującym podkładem muzycznym rozpoczyna się od sceny wkładania kasety VHS do odtwarzacza. Na ekranie telewizora pojawia się rozgrywka ze znanej serii. Twórca wideo pokazuje też parodię dokumentu NDA, który zwykle określa zakres informacji o danej wersji gry, jakie można upublicznić. Wideo jeszcze nie zostało usunięte, co zdaniem niektórych sugeruje, że mamy do czynienia ze świadomym wyciekiem.

Za taką teorią przemawia wykonanie materiału, który ma być zabawy i nie pokazywać za wiele. Z drugiej strony, wideo jest powiązane z twitterowym kontem użytkownika Skid Kid, publikującego dość kontrowersyjne wpisy (na przykład o swoim zainteresowaniu używkami). Odkrycie filmu przyniosło jednak pewien konkretny efekt – serwis Kotaku uzyskał potwierdzenie ze strony Microsoftu, że firma rzeczywiście przeprowadza wewnętrzną betę w ramach rutynowego procesu produkcji. Wydawca dodał, że na razie nie ma planów na ogólnodostępne testy gry.

Pomimo powyższych wątpliwości, przyjmijmy, że materiał rzeczywiście pochodzi z Halo 4. Co można z niego wywnioskować? Wygląda na to, że dostaniemy podobną, chociaż dynamiczniejszą rozgrywkę. W trudnych do wychwycenia scenach widać szybciej poruszające się postacie i częstsze wykorzystanie sprintu. Da się zobaczyć też krótszy czas zmiany pomiędzy różnymi rodzajami broni, natychmiastowy respawn po śmierci oraz wykorzystanie railguna. Zapewne niedługo dowiemy się jak będzie wyglądał multiplayer z czwartego Halo i zweryfikujemy ten „wyciek”.

Halo 4 to kolejna odsłona doskonale znanej serii futurystycznych strzelanek, którą stworzyło studio Bungie. Deweloper nie zajmuje się już marką i przekazał pałeczkę zespołowi 343 Industries. Gra wyjdzie 6 listopada tego roku, oczywiście tylko w wersji na Xboksa 360 (także jako Edycja Limitowana). Przed premierą produkcji będziemy mogli zobaczyć film z żywymi aktorami.

  1. Zapowiedź – Halo 4 – ostatni wielki exclusive Microsoftu