Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2012, 18:40

autor: Adrian Werner

Przed premierą Halo 4 obejrzymy serię filmików z żywymi aktorami

Firma Microsoft zapowiedziała serię kilkunastominutowych filmików z żywymi aktorami osadzonych w realiach serii Halo. Stanowić one będą element kampanii reklamowej nadchodzącej czwartej odsłony cyklu.

Przed premierą Halo 4 obejrzymy serię filmików z żywymi aktorami - ilustracja #1

Mamy dobre wieści dla fanów serii Halo. Firma Microsoft ogłosiła, że premierę czwartej odsłony poprzedzi wypuszczenie serii filmików z żywymi aktorami. Projekt otrzymał tytuł Halo 4: Forward Unto Dawn i kolejne odcinki publikowane będą za pośrednictwem serwisów Machinima oraz Halo Waypoint.

Stworzona przez studio Bungie seria doczekała się już wielu świetnych, choć bardzo krótkich, filmików reklamowych z żywymi aktorami, ale Forward Unto Dawn ma być znacznie ambitniejszym przedsięwzięciem. Celem jaki przyświeca twórcom jest m.in. przybliżenie serii ludziom, którzy nie grali w poprzednie odsłony cyklu. W sumie wyprodukowanych zostanie pięć odcinków i każdy trwał będzie około 15 minut. Fabuła skoncentruje się na Master Chiefie i zainspirowanym jego dokonaniami kadecie UNSC, który ostatecznie stanie się dowódcą statku Infinity. Postać ta odegra ważną rolę również w Halo 4. Natomiast dla oddanych fanów serii szczególną gratką w Forward Unto Dawn powinna okazać się sekwencja odtwarzająca wydarzenia z początków wojny pomiędzy ludzkością a rasą Covenant.

Niestety, obecnie Microsoft nie chce zdradzić zbyt wielu szczegółów na temat tego projektu. Nie znamy nawet reżysera i obsady. Wysyp informacji ma nastąpić na tegorocznej edycji imprezy Comic-Con, która odbędzie się w lipcu.

Frank O'Connor, który w studio 343 Industries odpowiada za rozwój marki Halo, przyznał, że wcześniejsze krótkie filmiki promocyjne z żywymi aktorami sprawiły, że fani nabrali ochoty na coś większego i oczywistym było, że tym razem kilkominutowa reklama nie wystarczy. Jednocześnie całkiem możliwe, że Halo 4: Forward Unto Dawn będzie pierwszym krokiem ku realizacji kinowej adaptacji cyklu. Wszystkie dotychczasowe próby przeniesienia serii na srebrny ekran zakończyły się niepowodzeniem. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

Przed premierą Halo 4 obejrzymy serię filmików z żywymi aktorami - ilustracja #2 Warto przy okazji wspomnieć, że marka Halo obejmuje nie tylko gry, ale również komiksy, zabawki, filmy animowane oraz wiele powieści. Jeśli chodzi o książki zwłaszcza godna polecenia jest zaplanowana jako trylogia saga Forerunner. Jej autorem jest Greg Bear, czyli jeden z najbardziej uznanych współczesnych pisarzy science-fiction. Akcja toczy się sto tysięcy lat przed wydarzeniami z gier i opowiada o starożytnej rasie obcych, która odpowiedzialna jest za wybudowanie struktur typu Halo. Wydanie pierwszego tomu serii w Polsce zapowiedziała Fabryka Słów.

Przypomnijmy na koniec jedną z reklam Halo: Reach, która daje całkiem niezłe pojęcie o tym jak może się prezentować Forward Unto Dawn: