Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2012, 10:30

autor: Sarge

Hearthfire drugim dodatkiem DLC do gry The Elder Scrolls V: Skyrim?

Sporo wskazuje na to, że Hearthfire to tytuł drugiego dodatku DLC do gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Taki znak towarowy zarejestrowała bowiem firma Zenimax Media, będąca właścicielem praw do studia Bethesda Softworks odpowiedzialnego za omawiany tytuł.

Firma Zenimax Media (właściciel studia Bethesda Softworks) zarejestrowała w Amerykańskim Urzędzie Patentowym nazwę Hearthfire. W sieci pojawiły się spekulacje, że może to być tytuł drugiego dodatku DLC do gry The Elder Scrolls V: Skyrim.

We wpisie można wyczytać, że Hearthfire to “oprogramowanie gier komputerowych do użytku z komputerami i konsolami” oraz “oprogramowanie gier komputerowych do pobrania za pośrednictwem Internetu i urządzeń bezprzewodowych”. Wprawdzie mogłoby to zwiastować dowolny produkt dostępny w cyfrowej dystrybucji, ale podobne opisy towarzyszyły swego czasu znakowi towarowemu Dawnguard, który później okazał się pierwszym rozszerzeniem do gry The Elder Scrolls V: Skyrim.

Hearthfire drugim dodatkiem DLC do gry The Elder Scrolls V: Skyrim? - ilustracja #1
W świecie gry The Elder Scrolls V: Skyrim kryje się spory potencjał na kolejne dodatki DLC

Zarejestrowanie nazwy Hearthfire przez koncern Zenimax Media prawdopodobnie nie jest przypadkowe, bo w ten sposób określa się również dziewiąty miesiąc w uniwersum The Elder Scrolls. Jest on wyjątkowy szczególnie dla magów i nekromantów, więc można się domyślać, że ewentualne rozszerzenie miałoby wiele wspólnego z tymi klasami postaci. Wobec powyższych nawiązań pojawia się podejrzenie, że Hearthfire rzeczywiście może być tytułem drugiego dodatku DLC do popularnego dzieła studia Bethesda Softworks.

The Elder Scrolls V: Skyrim to kolejna część znanej serii cRPG charakteryzującej się dużą swobodą zabawy i ogromnymi światami, po których można się poruszać. Tytuł zadebiutował na rynku 11 listopada ubiegłego roku w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz pecety. Gra została wydana w naszym kraju przez firmę Cenega po angielsku na konsolach i w pełnej polskiej wersji językowej na PC.