Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2012, 20:05

autor: Ender

Hearthfire – nowy zestaw DLC dla gry The Elder Scrolls V: Skyrim

Firma Bethesda zapowiedziała nowy zestaw DLC dla gry The Elder Scrolls V: Skyrim, który zatytułowany został Hearthfire. Na początku września dodatek zostanie udostępniony posiadaczom konsoli Xbox 360. Pozwoli on graczom na kupno ziemi, budowę i umeblowanie własnego domu, a także adopcje dzieci.

Po wydanym ostatnio fabularnym rozszerzeniu Dawngaurd, firma Bethesda zapowiedziała Hearthfire, kolejny zestaw DLC dla The Elder Scrolls V: Skyrim. Informacja ta potwierdza tym samym plotki, o których wspominaliśmy kilka dni temu. Dodatek sprawi, że gracze odetchną nieco od epickich i niebezpiecznych przygód, zajmując się budową i opieką nad stanowiącym bezpieczną przystań domem, do którego będą z przyjemnością wracać.

Konstrukcja czterech kątów będzie wieloetapowa i wiązać ma się z nią sporo różnych czynności. W pierwszej kolejności kupimy ziemię w ulubionym zakątku Skyrim, a następnie wzniesiemy fundamenty nowego budynku. Aby go dokończyć musimy zebrać szereg niezbędnych materiałów. Pozwolą one także na postawienie specjalnych komnat, takich jak biblioteka, zbrojownia, pracownia alchemiczna, kuchnia czy pokój, w którym zaprezentujemy trofea. Nie musimy jednak poprzestawać na budowie tylko jednej posiadłości. Jeżeli marzy się nam kariera majętnego posiadacza nieruchomości, taka możliwość również stoi przed nami otworem.

Hearthfire – nowy zestaw DLC dla gry The Elder Scrolls V: Skyrim - ilustracja #2
Witamy w Skyrimville!

Gotowy dom wypełnimy własnoręcznie stworzonymi stołami, szafkami i innym wyposażeniem. Wśród mebli znajdziemy także przeszklone witryny, w których zamkniemy najcenniejsze i najokazalsze przedmioty. W opiece nad gospodarstwem pomoże nam służba lub towarzysz przygód. Rozrywkę w długie zimowe wieczory zapewni prywatny bard. To jednak nie wszystko. Zajmiemy się także uprawą roślin w ogródku, wypiekiem chleba, hodowlą ryb oraz innych zwierząt.

DLC nie zawiera nowej fabuły, ale twórcy w zamian wprowadzą wiele wcześniej nieobecnych w grze interakcji z otoczeniem. Pojawią się także specjalne wydarzenia, rozgrywające się w posiadłości graczy, takie jak atak bandytów lub olbrzyma. Nie zabraknie również walki ze szkodnikami gnieżdżącymi się w piwnicach. Ostatnią wartą wspomnienia nowością jest system adopcji, pozwalający na przygarniecie pod swoje skrzydła małych sierot oraz wcielenie się w rolę ojca lub matki. Z pociechami będziemy mogli się bawić, a także pozwolić im na posiadanie własnego zwierzaka. Duża rodzina ma zapewnić nam specjalne bonusy, przydatne także w trakcie niebezpiecznych przygód.

Hearthfire ukaże się 4 września i na razie będzie dostępny jedynie w wersji na Xboksa 360. Posiadacze pecetowej wersji gry zapewne jednak nie będą narzekać, bowiem większość z dostępnych w rozszerzeniu funkcji mogą już od dawna zaimplementować dzięki modom stworzonym przez użytkowników.