Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2012, 09:05

autor: Sarge

Szkice koncepcyjne i screeny z Redemption - skasowanej gry od Crytek

W sieci pojawiły się screeny i szkice koncepcyjne ze skasowanej gry Redemption, nad którą kilka lat temu pracowało studio Crytek. Niemiecki zespół deweloperski jest odpowiedzialny m.in. za pierwszą część cyklu Far Cry oraz serię Crysis.

Eric Cochonneau pracował w studiu Crytek jako dyrektor artystyczny w latach 2005-2009. W tym czasie współtworzył anulowaną grę Redemption na PlayStation 3 oraz Xboksa 360, z której udostępnił teraz kilkadziesiąt screenów i materiałów koncepcyjnych.

Na temat skasowanego projektu nie wiadomo zbyt wiele. Z przedstawionego wachlarzu broni można wywnioskować, że miała to być kolejna strzelanina niemieckiego dewelopera. Akcja rozgrywałaby się m.in. w lesie, prawdopodobnie gdzieś we wschodniej Europie – tak przynajmniej wnioskują redaktorzy serwisu Joystiq, którzy nie uzyskali jednak żadnego potwierdzenia w tej sprawie od samego studia.

Szkice koncepcyjne i screeny z Redemption - skasowanej gry od Crytek - ilustracja #1
Redemption - screen #1

Pełną galerię ujawnionych screenów i materiałów koncepcyjnych możecie zobaczyć na osobistej stronie internetowej Erica Cochonneau. Przedstawiają one postacie, środowisko, architekturę lokacji, bronie, interfejs użytkownika, czy pojazdy mające występować w grze. Nie znamy przyczyn skasowania projektu, który miał zostać wydany przez firmę Electronic Arts (tak wynika z niektórych screenów).

Crytek to niemieckie studio deweloperskie, które założyło w 1999 roku trzech braci tureckiego pochodzenia: Cevat Yerli, Avni Yerli oraz Faruk Yerli. Pierwszą grą studia była ciepło przyjęta strzelanina Far Cry, a od kilku lat jej twórcy wypuszczają kolejne odsłony serii Crysis. Studio jest znane także za sprawą niezwykle wydajnego silnika CryEngine. Z jego trzeciej generacji korzysta obecnie wiele topowych tytułów.

Szkice koncepcyjne i screeny z Redemption - skasowanej gry od Crytek - ilustracja #2
Redemption - screen #2
Szkice koncepcyjne i screeny z Redemption - skasowanej gry od Crytek - ilustracja #3
Redemption - screen #3
Szkice koncepcyjne i screeny z Redemption - skasowanej gry od Crytek - ilustracja #4
Redemption - screen #4
Szkice koncepcyjne i screeny z Redemption - skasowanej gry od Crytek - ilustracja #5
Redemption - screen #5