Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2012, 09:15

autor: luckie

Guild Wars 2 przed premierą kupiło ponad milion graczy

NCsoft pochwalił się, że Guild Wars 2 w wersji "pre-purchase" sprzedano w ponad milionie egzemplarzy. Podczas weekendowego "head startu" grało ze sobą aż 400 tysięcy graczy naraz. Wynik ten na pewno zostanie jeszcze poprawiony w ciągu nadchodzących tygodni.

Guild Wars 2 przed premierą kupiło ponad milion graczy - ilustracja #1
Guild Wars 2

Przed premierą Guild Wars 2 ponad milion osób kupiło jej wersję „pre-purchase” zapewniającą wcześniejszy dostęp do gry – 24 sierpnia. Podczas minionego weekendu w rozgrywkach przedpremierowych zarejestrowano ponad 400 tysięcy użytkowników bawiących się jednocześnie. Jest to liczba o tyle imponująca, że mówimy tu o wynikach na kilka dni przed premierą – a zatem ten milion graczy to jedynie najbardziej zniecierpliwieni fani. Spodziewać się można, że wkrótce wydawca, NCsoft, pochwali się jeszcze lepszymi wynikami sprzedaży swojego najnowszego MMORPG-a.

Sukces Guild Wars 2 to również sukces graczy. Jest to niewątpliwy znak dla gigantów branży gier MMO, że model płatności, jakim jest miesięczny abonament, czas odstawić do lamusa. Do podobnego wniosku, niestety zbyt późno, doszła firma Electronic Arts, która po niecałym roku od premiery Star Wars: The Old Republic zdecydowała się wprowadzić do gry opcję free-to-play ze względu na drastyczny spadek subskrybentów.

Guild Wars 2 to kontynuacja niezwykle popularnego MMO studia Arena Net. Seria już od samego początku unikała popularnego wówczas modelu płatności, jakim jest pobieranie miesięcznego abonamentu, czym między innymi zyskała sobie wielu fanów. Jedyne pieniądze jakie na Guild Wars 2 wydamy to zakup pełnej wersji gry oraz opcjonalne mikro-transakcje. W Polsce sugerowana cena gry to 199,90 złotych.