Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2012, 12:18

Jutro „head start” Guild Wars 2 – jesteście gotowi na grę studia ArenaNet?

Jutro ruszą serwery Guild Wars 2 dla osób, które kupiły grę studia ArenaNet w ramach programu „pre-purchase”. W poniedziałek do zabawy dołączą nabywcy „pre-orderów”. Oficjalna premiera nastąpi 28 sierpnia.

Jutro „head start” Guild Wars 2 – jesteście gotowi na grę studia ArenaNet? - ilustracja #1
Premiera Guild Wars 2 nastąpi dopiero 28 sierpnia, ale „head start” ruszy już jutro.

Guild Wars 2 trafi do sklepów 28 sierpnia, ale zanim to nastąpi, wielu graczy weźmie udział w przedpremierowym dostępie do gry. Jutro rano zabawę zaczną osoby, które kupiły grę w ramach oferty „pre-purchase”. W poniedziałek dołączą do nich gracze posiadający wersję „pre-order”. Na wielu forach gildiowych trwają właśnie ostatnie debaty odnośnie wyboru serwera oraz klas postaci – czasu zostało niewiele, ale raczej nikt na to nie narzeka.

Oficjalny „head start” rusza jutro rano o godzinie 9.00 polskiego czasu. Studio ArenaNet zaznaczyło, że będzie uruchamiało serwery trzy godziny wcześniej, więc być może część osób zaloguje się do gry szybciej. W tym wydarzeniu wezmą udział nabywcy edycji „pre-purchase”. W polskich sklepach znajdują się też tak zwane wydania „pre-order”, które umożliwiają rozpoczęcie gry na jeden dzień przed oficjalną premierą.

W związku ze zbliżającym się startem Guild Wars 2 warto przypomnieć kilka statystyk związanych z serią, podanych przez studio ArenaNet:

  1. 1 172 940 800 to liczba godzin, jaką gracze spędzili w Guild Wars. W przeliczeniu daje to 133 806 lat.
  2. Od startu gry utworzono 591 590 gildii.
  3. Łączna długość dialogów z Guild Wars 2 wystarczyłaby na 90 filmów fabularnych.
  4. Nad Guild Wars 2 pracowało 270 deweloperów.
  5. Na potrzeby gry przygotowano 3 000 grafik koncepcyjnych.
  6. 7 000 000 – tyle pudełek z kampaniami i dodatkiem Guild Wars sprzedano do lutego 2012 roku.

Guild Wars 2 to kontynuacja popularnej gry studia ArenaNet, która rezygnowała z wielu elementów MMO na rzecz bardziej kooperacyjnej rozgrywki. Tym razem producent postawił na jeden, wspólny świat, ale wypełnił go dynamiczną zawartością. Takie podejście ma rozprawić się z wieloma problemami gatunku i uprzyjemnić zabawę graczom. Guild Wars 2 wystartuje 28 sierpnia – cena podstawowej wersji gry wynosi 199,90 zł.

  1. Oficjalna strona Guild Wars 2