Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2012, 12:16

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Orc Attack – zielona horda zawita na targi PAX Prime

Studio Casual Brothers zapowiedziało, że wybiera się na przyszłotygodniowe targi PAX Prime w Seattle ze swoją nową grą - Orc Attack. Kooperacyjny hack'n'slash z zielonymi herosami w rolach głównych ukaże się jeszcze w tym roku w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Orc Attack – zielona horda zawita na targi PAX Prime - ilustracja #1
Kto powiedział, że orkowie muszą być tymi złymi?

Setki lat tępione i wyganiane z własnych terenów orki mają już dosyć upokorzeń i pragną dokonać krwawej zemsty. Oddział zielonych wojowników wyrusza więc na pełną niebezpieczeństw wyprawę, by uwolnić swą rasę spod tyranii złych ludzi... Brzmi znajomo? Wbrew pozorom nie jest to streszczenie fabuły gry Of Orcs and Men studia Spider. Na podobny pomysł wpadli bowiem twórcy Orc Attack.

Nie nam rozsądzać, kto był pierwszy. Dość powiedzieć, że prace nad Orc Attack trwają od 2010 roku. Obie gry znacząco różnią się też klimatem. O ile bowiem Of Orcs and Men ma być dojrzałym action-RPG, o tyle „konkurencyjna” produkcja studia Casual Brothers to utrzymany w parodystycznej konwencji, kooperacyjny hack'n'slash.

Zgodnie z deklaracjami twórców, zabawa w Orc Attack bazować ma na widowiskowych walkach. Gracze poprowadzą do boju drużynę złożoną z maksymalnie czterech orków. Każdy wojownik będzie wyróżniał się wizualnie i dysponował odmiennymi umiejętnościami. Wśród specjalnych ataków pojawi się m.in. możliwość puszczania toksycznych, łatwopalnych gazów (a dosadniej – pierdzenia).

Deweloperzy obiecują 4 kampanie, oferujące łącznie 25 misji. W trakcie zmagań ze złymi ludźmi orkowi bohaterowie zmierzą się z 30 rodzajami przeciwników, w tym rycerzami, czarodziejami oraz robotami. Kooperacyjna zabawa możliwa będzie poprzez sieć LAN lub Internet.

Warto zaznaczyć, że powstająca gra zdążyła już zdobyć kilka prestiżowych wyróżnień. W ubiegłym roku Orc Attack uhonorowano nagrodą publiczności podczas konferencji deweloperskiej w Brighton. Tytuł uznany został również za jedną z najlepiej zapowiadających się produkcji podczas grudniowego festiwalu Game Connection w Paryżu.

Na targi PAX Prime ekipa deweloperska studia Casual Brothers wybiera się z grywalną wersją demonstracyjną swego dzieła. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku Orc Attack doczeka się także premiery. Staraniem firmy Reverb Publishing gra wydana zostanie w dystrybucji elektronicznej i dostępna będzie na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

Orc Attack – zielona horda zawita na targi PAX Prime - ilustracja #4Orc Attack – powtórka z przeszłości?

Starsi wiekiem gracze tytuł Orc Attack mogą kojarzyć się z epoką komputerów 8-bitowych. Wydana w 1983 roku gra studia Creative Sparks była jednak taktyczną strzelaniną, w której należało obronić zamek przed nacierającymi hordami orków i złych duchów. Produkcja doczekała się nawet kontynuacji – Orc Attack: The Return w wersji na komputer Amiga 500.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Orc Attack