Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3PC
Okładka Orc Attack: Flatulent Rebellion (X360)
OkładkaOrc Attack: Flatulent Rebellion (X360)

Orc Attack: Flatulent Rebellion

Orc Attack to wyprodukowana przez studio Casual Brothers Games dynamiczna gra akcji, której głównymi bohaterami są orkowi wojownicy. Na wezwanie króla zieloni herosi wyruszają z misją wyzwolenia swej rasy spod ludzkiej tyranii.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | humorystyczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Orc Attack: Flatulent Rebellion Premiera

9paź2013

X360 PS3

15maj2014

PC

Gry podobne do Orc Attack: Flatulent Rebellion

Fable III

Of Orcs and Men

Orcs Must Die!

Orc Attack jest pierwszą grą w dorobku niezależnego studia deweloperskiego Casual Brothers Games. Prace nad projektem zajęły ponad dwa lata, a twórcy postawili sobie za cel, by połączyć elementy hack'n'slasha oraz cRPG w przewrotnej i tryskającej humorem historii.

Osią fabuły gry jest doskonale znany fanom fantasy, odwieczny konflikt pomiędzy orkami i ludźmi. Tym razem jednak gracze mają okazję zobaczyć go z nieco innej perspektywy. Rasa orków przeżywa ciężkie chwile, jej tereny kurczą się, a wielu pobratymców znalazło się w niewoli. Król zleca więc misję swym najlepszym wojownikom, by raz na zawsze rozprawili się z ciemiężycielami i odzyskali dawne ziemie.

Rozgrywka w Orc Attack zaprojektowana została stricte pod kątem zabawy w trybie kooperacji opartej o sieć LAN lub Internet. W grze może uczestniczyć maksymalnie czterech graczy, przy czym każdy kontroluje poczynania jednego orka. Poszczególni wojownicy różnią się nie tylko wyglądem fizycznym, ale także umiejętnościami bojowymi, co przekłada się m.in. na preferowane uzbrojenie i styl walki.

Twórcy przygotowali 4 kampanie, na które łącznie składa się 15 misji. Zadaniem graczy jest przede wszystkim pokonanie hord wrogów. Orkowy oddział ma okazję zmierzyć się z 30 rodzajami przeciwników, w tym chociażby z rycerzami, czarodziejami i robotami.

Jak przystało na hack'n'slash głównym elementem zabawy są widowiskowe bitwy, rozgrywane w mocno urozmaiconym terenie (m.in. w mieście, na bagnach oraz na pustyni). Bohaterowie mają do dyspozycji spory arsenał broni, który mogą powiększać dzięki monetom zdobywanym za zabitych przeciwników. Zapożyczeniem z gier cRPG jest system rozwoju postaci, pozwalający zwiększać umiejętności orków.

Deweloperzy ze studia Casual Brothers dołożyli starań, by gra Orc Attack wyróżniała się specyficznym, mało wybrednym poczuciem humoru. Przykładem tego jest chociażby jeden ze specjalnych ataków, pozwalający orkom rozsiewać toksyczne, łatwopalne gazy. Rzecz jasna „puszczanie wiatrów” zilustrowane zostało sugestywnymi animacjami i dźwiękami.

Od strony wizualnej Orc Attack prezentuje mocno przeciętny poziom. Trójwymiarowa grafika stylizowana jest na kreskówkę, jednak modele postaci i obiektów odznaczają się relatywnie niewielką ilością detali. Na ekranie dzieje się jednak na ogół tyle, że mankamenty te pozostają na drugim planie.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 2-4  

Klasyfikacja PEGI Orc Attack: Flatulent Rebellion

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Orc Attack: Flatulent Rebellion Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 275 GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
X360
PS3