Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 24 sierpnia 2012, 11:14

autor: Aver

Firma Ubisoft zarejestrowała domenę Assassin’s Creed: Initiate

Twórcy serii Assassin’s Creed zarejestrowali nazwę Assassin’s Creed: Initiate. Jak na razie nie wiadomo jaki charakter będzie miała produkcja firmy Ubisoft o tym tytule.

Serwis Fusible dotarł do informacji, z których wynika, że firma Ubisoft zarejestrowała serię dwunastu domen internetowych odnoszących się do nazwy Assassin’s Creed: Initiate.

Firma Ubisoft zarejestrowała domenę Assassin’s Creed: Initiate - ilustracja #1
Connor – bohater Assassin's Creed III

Są wśród nich strony AssassinsCreedInitiate.com, AssassinsInitiate.com oraz ACInitiate.com. Jak na razie nie wiadomo, o jaką produkcję chodzi. Być może mamy do czynienia z dodatkiem DLC do nadchodzącej gry – Assassin’s Creed III, filmem lub całkowicie nowym spin-offem serii.

Spekulacje o kolejnej pełnoprawnej grze spod znaku sekty asasynów nie są przesadzone. Zaledwie kilka dni temu Alex Hutchinson, dyrektor kreatywny serii, stwierdził w jednym z wywiadów, że cykl stworzony przez firmę Ubisoft „jest marką w stylu Mario czy Resident Evil”. Innymi słowy, przekonywał do zaakceptowania faktu, że produkcje o Desmondzie, Altairze, Ezio i ich następcach pojawiać się będą często.

Assassin’s Creed: Initiate może mieć związek z procedurą inicjacji do sekty asasynów, na którą składało się złożenie przysięgi, przyjęcie Ukrytego ostrza oraz wykonanie Skoku wiary. Nie można także wykluczyć inspiracji animowanym filmem fanowskim o podobnym tytule – Assassin’s Creed: Initiation.

Najnowsza odsłona cyklu, traktująca o przygodach pół-Indianina Connora, pojawi się w sklepach 31 października na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 oraz 23 listopada na PC. Użytkownicy Wii U będą mogli zagrać w Assassin’s Creed III po ukazaniu się konsoli.