Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2011, 13:11

autor: Ender

Hakerzy publikują dane użytkowników Xbox Live, PayPal, Facebooka i Twittera

Hakerska grupa LulzSec opublikowała plik, który miał ponoć zawierać loginy i hasła użytkowników systemu PayPal, Twittera, Facebooka i Xbox Live.

Hakerska grupa LulzSec opublikowała plik, który miał ponoć zawierać loginy i hasła użytkowników systemu PayPal, Twittera, Facebooka i Xbox Live.

Hakerzy publikują dane użytkowników Xbox Live, PayPal, Facebooka i Twittera - ilustracja #1

Lista miała zawierać ponad 60 tysięcy adresów i haseł, w przeważającej części amerykańskich użytkowników internetu, ale również osób z Wielkiej Brytanii, Kanady, Brazylii i Nowej Zelandii. Dane zostały udostępnione na jednym z serwisów wymiany plików, po czym zostały szybko zdjęte przez ich administratorów. Hakerzy stwierdzili jednak, że przez ten czas plik zawierający hasła zdążył być ściągnięty tysiące razy.

Niedługo po nagłośnieniu sprawy, Microsoft wydał oświadczenie, zaprzeczając jakoby doszło do złamania zabezpieczeń Xbox Live:

Grupa opublikowała listę tysięcy potencjalnych adresów mailowych i ich haseł dostępu, zachęcając dysponujących nią ludzi by spróbowali przetestować ich kombinacje w różnych serwisach internetowych takich jak Xbox Live, w razie gdyby właściciele kont w tych serwisach posługiwali się identycznym hasłem. Na tą chwile nie mamy żadnych dowodów na to, że zabezpieczania Xbox Live zostały złamane. Jednakże traktujemy niebezpieczeństwo potencjalnych ataków bardzo poważnie, cały czas ulepszając nasze zabezpieczenia.”