Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2021, 11:30

autor: Adrian Werner

Hades najlepszą grą 2020 roku według DICE Awards

Ogłoszono zwycięzców D.I.C.E. Awards. Bezkonkurencyjna okazała się gra Hades, która pokonała takie tuzy jak Ghost of Tsushima czy The Last of Us Part II.

Poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji D.I.C.E. Awards, czyli prestiżowych nagród przyznawanych przez organizację The Academy of Interactive Arts & Sciences. Wielkim zwycięzcą okazał się Hades, który zatriumfował w czterech kategoriach, w tym tej najważniejszej, czyli dla najlepszej gry roku.

Po dwie statuetki otrzymały Ghost of Tsushima, The Last of Us Part II oraz Haf-Life: Alyx. Pozostali zwycięzcy wygrali tylko w pojedynczych kategoriach.

  1. Oficjalna strona Academy of Interactive Arts & Sciences
  2. Hades - oficjalna strona gry
  3. Hades - poradnik do gry

Gra roku

Zwycięzca:

  1. Hades

Pozostałe nominowane gry:

  1. Animal Crossing: New Horizons
  2. Final Fantasy VII Remake
  3. Ghost of Tsushima
  4. The Last of Us Part II

Wybitne osiągnięcie w projekcie gry

Zwycięzca:

  1. Hades

Pozostałe nominowane gry:

  1. Ghost of Tsushima
  2. Half-Life: Alyx
  3. The Last of Us Part II
  4. Marvel's Spider-Man: Miles Morales

Najlepsza gra akcji

Zwycięzca:

  1. Hades

Pozostałe nominowane gry:

  1. Doom Eternal
  2. Half-Life: Alyx
  3. Marvel's Spider-Man: Miles Morales
  4. Nioh 2

Najlepsza gra przygodowa

Zwycięzca:

  1. Ghost of Tsushima

Pozostałe nominowane gry:

  1. Assassin's Creed Valhalla
  2. Kentucky Route Zero: TV Edition
  3. The Last of Us Part II
  4. Ori and the Will of the Wisps

Najlepsza gra familijna

Zwycięzca:

  1. Animal Crossing: New Horizons

Pozostałe nominowane gry:

  1. Astro's Playroom
  2. Dreams
  3. Fall Guys: Ultimate Knockout
  4. Sackboy: A Big Adventure

Najlepsza bijatyka

Zwycięzca:

  1. Mortal Kombat 11 Ultimate

Pozostałe nominowane gry:

  1. EA Sports UFC 4
  2. Granblue Fantasy Versus
  3. Them's Fightin' Herds

Najlepsza gra wyścigowa

Zwycięzca:

  1. Mario Kart Live: Home Circuit

Pozostałe nominowane gry:

  1. Dirt 5
  2. F1 2020

Najlepsze RPG

Zwycięzca:

  1. Final Fantasy VII Remake

Pozostałe nominowane gry:

  1. Cyberpunk 2077
  2. Persona 5 Royal
  3. Wasteland 3
  4. Yakuza: Like a Dragon

Najlepsza gra sportowa

Zwycięzca:

  1. Tony Hawk's Pro Skater 1+2

Pozostałe nominowane gry:

  1. EA Sports FIFA 21
  2. MLB The Show 20
  3. NBA 2K21
  4. PGA Tour 2K21

Najlepsza strategia/symulacja

Zwycięzca:

  1. Microsoft Flight Simulator

Pozostałe nominowane gry:

  1. Crusader Kings III
  2. Desperados III
  3. Monster Train
  4. Per Aspera

Najlepsza gra VR/AR

Zwycięzca:

  1. Half-Life: Alyx

Pozostałe nominowane gry:

  1. Down the Rabbit Hole
  2. Paper Beast
  3. The Room VR: Dark Matter
  4. The Walking Dead: Saints and Sinners

Najlepsza gra przenośna/mobilna

Zwycięzca:

  1. Legends of Runeterra

Pozostałe nominowane gry:

  1. HoloVista
  2. Little Orpheus
  3. Song of Bloom
  4. South of the Circle

Najlepsza gra sieciowa

Zwycięzca:

  1. Fall Guys: Ultimate Knockout

Pozostałe nominowane gry:

  1. Animal Crossing: New Horizons
  2. Call of Duty: Black Ops - Cold War
  3. Ghost of Tsushima
  4. Tetris Effect: Connected

Wybitne osiągnięcie w animacji

Zwycięzca:

  1. The Last of Us Part II

Pozostałe nominowane gry:

  1. Final Fantasy VII Remake
  2. Marvel's Spider-Man: Miles Morales
  3. Ori and the Will of the Wisps
  4. Spiritfarer

Wybitne osiągnięcie w stylu oprawy graficznej

Zwycięzca:

  1. Ghost of Tsushima

Pozostałe nominowane gry:

  1. Hades
  2. The Last of Us Part II
  3. Marvel's Spider-Man: Miles Morales
  4. Ori and the Will of the Wisps

Najlepiej zrealizowana postać

Zwycięzca:

  1. Miles w Marvel's Spider-Man: Miles Morales

Pozostałe nominowane gry:

  1. Eivor w Assassin's Creed Valhalla
  2. Zagreus w Hades
  3. Abby w The Last of Us Part II
  4. Ellie w The Last of Us Part II

Wybitne osiągnięcie w muzyce

Zwycięzca:

  1. Ghost of Tsushima

Pozostałe nominowane gry:

  1. Dreams
  2. The Last of Us Part II
  3. Ori and the Will of the Wisps
  4. Sackboy: A Big Adventure

Wybitne osiągnięcie w fabule

Zwycięzca:

  1. The Last of Us Part II

Pozostałe nominowane gry:

  1. 13 Sentinels: Aegis Rim
  2. Ghost of Tsushima
  3. Hades
  4. Kentucky Route Zero: TV Edition

Wybitne osiągnięcie techniczne

Zwycięzca:

  1. Dreams

Pozostałe nominowane gry:

  1. Ghost of Tsushima
  2. The Last of Us Part II
  3. Mario Kart Live: Home Circuit
  4. Microsoft Flight Simulator

Wybitne osiągnięcie techniczne w grze VR/AR

Zwycięzca:

  1. Half-Life: Alyx

Pozostałe nominowane gry:

  1. Mario Kart Live: Home Circuit
  2. Museum of Other Realities
  3. Paper Beast
  4. Tempest

Wybitne osiągnięcie dla gry niezależnej

Zwycięzca:

  1. Hades

Pozostałe nominowane gry:

  1. Coffee Talk
  2. If Found…
  3. Kentucky Route Zero: TV Edition
  4. Noita

Warto na koniec przypomnieć zwycięzcę zeszłorocznej edycji D.I.C.E. Awards. Za najlepszą grę roku uznano wtedy Untitled Goose Game.