Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiSwitch
Okładka Mario Kart Live: Home Circuit (Switch)

Mario Kart Live: Home Circuit Switch

Mario Kart Live: Home Circuit to oryginalna gra wyścigowa korzystająca z technologii rozszerzonej rzeczywistości, w której kierujemy prawdziwym, zabawkowym samochodem. Produkcja została opracowana przez firmę Nintendo.

Wyścigi | zabawki | gokarty | rzeczywistość rozszerzona | multiplayer | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Mario Kart Live: Home Circuit (Switch)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji Switch:

16października2020

16października2020

pudełko PL

16października2020

Nintendo eShop

Mario Kart Live: Home Circuit to bardzo nietypowa gra wyścigowa łącząca wirtualne zmagania i elementy z prawdziwą zabawką, którą jeździmy po swoim domu, sterowaną dzięki konsoli Nintendo Switch. Tytuł został opracowany i wydany przez japońską firmę Nintendo, odpowiadającą również za wszystkie inne produkcje z serii Mario Kart.

Mechanika

Mario Kart Live: Home Circuit to bardzo nietypowa produkcja wyścigowa. Zmagania nie toczą się w niej jedynie w wirtualnym świecie. Grający wykorzystuje swoją konsolę Nintendo Switch do kontrolowania małego, zabawkowego samochodu, którym może jeździć we własnym domu lub innym miejscu po wyznaczonej przez siebie trasie (w czasie zabawy tor widzimy z perspektywy TPP dzięki kamerze umieszczonej na pojeździe).

Gra nanosi na prawdziwy świat elementy wirtualne, które są widoczne wyłącznie na ekranie konsoli, takie jak tła (np. dżunglę czy śnieżne szczyty), ale również wzmacniacze i przeszkody wpływające na rozgrywkę. Sterowana przez nas zabawka odpowiednio na te rzeczy reaguje. Dzięki temu rozgrywka nabiera dodatkowych rumieńców i głębi, przypominając to, co znamy z normalnych odsłon omawianego cyklu.

Tryby gry

W Mario Kart Live: Home Circuit możemy grać samotnie albo z innymi. W trybie multiplayer w zabawie mogą nam towarzyszyć maksymalnie trzy inne osoby (każda z nich musi mieć własny sterowany samochodzik, wchodzący w skład zestawu gry.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Mario Kart Live: Home Circuit wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości (tzw. Altered Reality). Na ekranie konsoli widzimy miejsce, w którym przygotowaliśmy tor wyścigowy – np. swój pokój. Nintendo Switch nanosi na ten obraz elementy wirtualne, tworząc spójny obraz.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Cena gry w dniu premiery: 419,90 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Mario Kart Live: Home Circuit

odpowiednia dla każdego wieku

Koty i psy znienawidziły najnowszą grę Nintendo
Koty i psy znienawidziły najnowszą grę Nintendo

wiadomość16 października 2020

Premiera Mario Kart Live: Home Circuit przełożyła się na pojawienie wielu materiałów z gry. Większość z nich uwzględnia reakcje kotów i psów, które raczej nie polubiły nowego pomysłu Nintendo.