Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiSwitch
Okładka Mario Kart Live: Home Circuit (Switch)
OkładkaMario Kart Live: Home Circuit (Switch)

Mario Kart Live: Home Circuit Switch

Mario Kart Live: Home Circuit to oryginalna gra wyścigowa korzystająca z technologii rozszerzonej rzeczywistości, w której kierujemy prawdziwym, zabawkowym samochodem. Produkcja została opracowana przez firmę Nintendo.

Wyścigi | zabawki | gokarty | rzeczywistość rozszerzona | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Mario Kart Live: Home Circuit Premiera Switch

16października2020

pudełko PL

16października2020

Nintendo eShop

16października2020

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Mario Kart Live: Home Circuit to bardzo nietypowa gra wyścigowa łącząca wirtualne zmagania i elementy z prawdziwą zabawką, którą jeździmy po swoim domu, sterowaną dzięki konsoli Nintendo Switch. Tytuł został opracowany i wydany przez japońską firmę Nintendo, odpowiadającą również za wszystkie inne produkcje z serii Mario Kart.

Mechanika

Mario Kart Live: Home Circuit to bardzo nietypowa produkcja wyścigowa. Zmagania nie toczą się w niej jedynie w wirtualnym świecie. Grający wykorzystuje swoją konsolę Nintendo Switch do kontrolowania małego, zabawkowego samochodu, którym może jeździć we własnym domu lub innym miejscu po wyznaczonej przez siebie trasie (w czasie zabawy tor widzimy z perspektywy TPP dzięki kamerze umieszczonej na pojeździe).

Gra nanosi na prawdziwy świat elementy wirtualne, które są widoczne wyłącznie na ekranie konsoli, takie jak tła (np. dżunglę czy śnieżne szczyty), ale również wzmacniacze i przeszkody wpływające na rozgrywkę. Sterowana przez nas zabawka odpowiednio na te rzeczy reaguje. Dzięki temu rozgrywka nabiera dodatkowych rumieńców i głębi, przypominając to, co znamy z normalnych odsłon omawianego cyklu.

Tryby gry

W Mario Kart Live: Home Circuit możemy grać samotnie albo z innymi. W trybie multiplayer w zabawie mogą nam towarzyszyć maksymalnie trzy inne osoby (każda z nich musi mieć własny sterowany samochodzik, wchodzący w skład zestawu gry.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Mario Kart Live: Home Circuit wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości (tzw. Altered Reality). Na ekranie konsoli widzimy miejsce, w którym przygotowaliśmy tor wyścigowy – np. swój pokój. Nintendo Switch nanosi na ten obraz elementy wirtualne, tworząc spójny obraz.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 3,5 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Mario Kart Live: Home Circuit cena w dniu premiery: 419,90 PLN

Wymagania wiekowe Mario Kart Live: Home Circuit: Odpowiednia dla każdego wieku.