Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2013, 08:32

autor: Góral

Grand Theft Auto V - petycję w sprawie wersji PC podpisało prawie pół miliona osób

Prawdopodobnie jeszcze dziś przekroczona zostanie granica 500 tys. podpisów pod internetową petycją dotyczącą komputerowej edycji gry Grand Theft Auto V. Już teraz jest to największa tego typu akcja w sprawie gier wideo na serwisie Change.org.

Na początku zeszłego miesiąca informowaliśmy o 300 tys. podpisów złożonych pod petycją dotyczącą PC-towej edycji gry Grand Theft Auto V. Od tamtej pory uzbierano blisko 200 tys. kolejnych głosów, z czego około 130 tys. tylko w tym tygodniu. Oczywiście ma to związek z ogólnym szaleństwem na „piątkę”, która we wtorek trafiła do sklepów na całym świecie.

Grand Theft Auto V ukazało się we wtorek na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. - Grand Theft Auto V - petycję w sprawie wersji PC podpisało prawie pół miliona osób - wiadomość - 2013-09-20
Grand Theft Auto V ukazało się we wtorek na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.

Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy akcja faktycznie skusi firmę Rockstar do przeniesienia swojego hitu na komputery PC. Wydaje się, że taka wersja powstanie i bez tego - świadczą o tym chociażby ostatnie doniesienia mające związek z aplikacją mobilną iFruit. Warto wspomnieć także o pliku znalezionym w kodzie wersji na konsolę Xbox 360, a to tylko ostatnie plotki. Poza tym seria GTA od zawsze pojawiała się na „blaszakach”. Trudno wyobrazić sobie, by "piątka" miała ostatecznie nie trafić na tę platformę sprzętową.

Niemniej popularność petycji na pewno nikomu nie zaszkodzi, a być może także rozwieje wątpliwości dewelopera w sprawie PC-towej edycji, o ile w ogóle takie są. Tak czy siak, zapewne jeszcze dziś uda się zebrać pół miliona głosów, ale i bez tego jest to do tej pory najpopularniejsza tego typu akcja w sprawie gier wideo na serwisie Change.org.

Jednocześnie przypominam, że Grand Theft Auto V, które we wtorek trafiło na konsole PlayStation 3 i Xbox 360, okazało się największym debiutem w historii branży gier, przynosząc wydawcy 800 milionów dolarów przychodu tylko w pierwszym dniu obecności na rynku.

Gra jest do kupienia u większości sprzedawców na terenie całego kraju. Zapewne spora część z Was posiada już swój egzemplarz, ale jeżeli ciągle się wahacie, to być może Wasze wątpliwości zostaną rozwiane przez sporą ilość materiałów wideo przygotowanych przez ekipę serwisu tvgry.pl.