Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2013, 12:15

autor: Draug

GTA V – aplikacja iFruit na smartfony źródłem kolejnych przesłanek o wersji PC

Posiadacze związanej z Grand Theft Auto V smartfonowej aplikacji iFruit dokonali ciekawego odkrycia. Wśród plików znaleziono kolejne przesłanki wskazujące na powstawanie pecetowej wersji hitu od Rockstar Games.

Na okazję przedwczorajszej premiery Grand Theft Auto V firma Rockstar udostępniła związaną z grą aplikację iFruit, przeznaczoną na smartfony i tablety. Pozwala ona między innymi sprawdzać wiadomości na temat produkcji, modyfikować dostępne w tytule samochody i dodawać je do swojego konsolowego garażu, czy nawet tresować psa należącego do Franklina, by sprawniej pomagał nam podczas akcji. Co jednak ciekawsze, dociekliwym użytkownikom oprogramowania udało się znaleźć pliki, które wskazują na posiadanie przez Rockstar w planach pecetowej wersji GTA V.

Taki oto plik znaleziono w "trzewiach" aplikacji iFruit. - GTA V – aplikacja iFruit na smartfony źródłem kolejnych przesłanek o wersji PC - wiadomość - 2013-09-19
Taki oto plik znaleziono w "trzewiach" aplikacji iFruit.

Po wypakowaniu zawartości aplikacji na dysk twardy komputera można odnaleźć obrazki w formacie .PNG, odwołujące się do instrukcji gry (w pełnej wersji dostępnej za pośrednictwem innego programu, The Manual). Pliki te reprezentują trzy platformy sprzętowe: Xboksa 360, PlayStation 3 oraz „blaszaki”.

Tym samym otrzymujemy kolejny dowód na to, że mimo milczenia i pieczołowitego tuszowania wszystkich śladów, Rockstar w rzeczywistości pracuje nad pecetowym wydaniem swojego najnowszego hitu. Do tej pory zdążyliśmy otrzymać mnóstwo podobnych wskazówek: począwszy od okazjonalnego pojawiania się GTA V w wersji PC w rozmaitych sklepach, poprzez oferty pracy udostępnione przez dewelopera, aż po niedawny wyciąg z plików samej gry. Co ciekawe, ostatnie z wymienionych źródeł wskazuje, że gra miałaby trafić także na konsole nowej generacji.

Michael, Franklin i Trevor dotarli do graczy. I z miejsca zabrali się wraz z nimi do ciężkiej gangsterskiej pracy. - GTA V – aplikacja iFruit na smartfony źródłem kolejnych przesłanek o wersji PC - wiadomość - 2013-09-19
Michael, Franklin i Trevor dotarli do graczy. I z miejsca zabrali się wraz z nimi do ciężkiej gangsterskiej pracy.

Zatem czekając, aż Rockstar oficjalnie poinformuje już nie tyle „czy”, ale „kiedy” Grand Theft Auto V trafi na „blaszaki”, możemy raczyć się udostępnianymi obficie materiałami z gry, jak pełna lista piosenek i stacji radiowych, wirtualny serwis społecznościowy Life Invaders czy szczegółowa mapa Los Santos i okolic.

Co więcej, dla tych, którzy już grają, ale nie mogą sobie z czymś poradzić, mamy dwa aktualizowane na bieżąco poradniki. Natomiast osoby pragnące zagrać, ale nie mające jeszcze takiej możliwości, zapraszamy do pierwszych wrażeń, spisanych przez Heda po kilkudziesięciu godzinach zabawy. Z kolei już niebawem możecie spodziewać się na łamach naszego serwisu wyczerpującej recenzji GTA V.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V