Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2013, 11:30

autor: luckie

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – gameplay z Tokyo Game Show 2013

Na tegorocznych targach Tokyo Game Show zaprezentowano grywalne demo Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. W rozgrywanym etapie bohater zakrada się do obozu wroga, by ewakuować stamtąd VIP-a. Całość można obejrzeć w serwisie YouTube.

Podczas odbywających się w tym tygodniu targów Tokyo Game Show 2013 rozegrany został na żywo etap z Ground Zeroes, fabularnego prologu gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Nagranie przedstawiające Punished Snake’a (a.k.a. Big Boss) zakradającego się do bazy wroga, opublikował serwis IGN.

Metal Gear Solid V pojawił się na tegorocznym TGS w formie grywalnego dema. Niestety nie zostanie ono udostępnione dla odwiedzających – póki co, służy jedynie jako materiał pokazowy. Hideo Kojima, szef studia Konami, zapewnił, że targowa prezentacja nie została zawczasu wyreżyserowana, ponieważ sztuczna inteligencja wrogów za każdym razem każe im zachowywać się inaczej. Dla fanów cyklu jest to z pewnością dobra wiadomość – wszak nic tak nie zabija emocji z gry w skradankę jak przewidywalność.

Ground Zeroes będzie stanowić integralną część Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, a jego akcja toczyć się ma przed rozpoczęciem głównej kampanii. Prolog ten będzie służył za wprowadzenie do nowego charakteru rozgrywki – jak dotąd żadna gra z cyklu Metal Gear nie oferowała w pełni otwartego świata, a co za tym idzie, nieliniowej struktury misji.

Idealna pogoda na wizytę w bazie wroga - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – gameplay z Tokyo Game Show 2013 - wiadomość - 2013-09-19
Idealna pogoda na wizytę w bazie wroga

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain przygotowywany jest z myślą o konsolach Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One i PlayStation 4. Podobno przewidziana jest również wersja na PC, ale prace nad nią zostały na razie zmarginalizowane.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.