Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2013, 12:58

Rockstar nie ma nic nowego do powiedzenia w sprawie GTA V na PC

Firma Rockstar przekazała, że nie ma nic nowego do powiedzenia w kwestii wydania gry GTA V na pecetach. Producent zapewnił też, że opóźnienie daty premiery tytułu wynika z bardzo prostej przyczyny: chęci upewnienia się, że będzie ona tak dobra jak powinna.

Rockstar nie ma nic nowego do powiedzenia w sprawie GTA V na PC. - Rockstar nie ma nic nowego do powiedzenia w sprawie GTA V na PC - wiadomość - 2013-02-04
Rockstar nie ma nic nowego do powiedzenia w sprawie GTA V na PC.

Firma Rockstar ponownie skomentowała liczne pytania fanów o pecetową wersję Grand Theft Auto V, które nasiliły się po przesunięciu daty premiery konsolowych wydań o całe cztery miesiące. Niestety, komentarz dewelopera nie przyniósł żadnego przełomu. Za pośrednictwem serwisu Gamespot przekazał on, że „nie ma nic nowego” do powiedzenia w sprawie portów na PC oraz Wii U. Posiadacze tych platform wciąż nie wiedzą na czym stoją.

Po dość lakonicznej informacji o zmianie daty premiery GTA V, producent został zasypany krytycznymi komentarzami, zarzutami i pytaniami. W próbie zapanowania nad odzewem graczy, Rockstar zaapelował o spokój i zapewnił, że wszelkie teorie spiskowe tłumaczące to, czemu gra został opóźniona, są wyssane z palca. „Jedynym powodem, dla którego przesunęliśmy premierę jest to, że chcemy, aby gra była tak dobra jak powinna” – napisał producent.

Temat powrócił, bo Rockstar cały czas mówi tylko i wyłącznie o wydaniu GTA V na Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Sama seria Grand Theft Auto regularnie gościła także na pecetach, więc wszyscy oczekujemy, że pojawienie się konwersji jest tylko kwestią czasu. Na razie jednak nie pozostaje nam nic innego jak czekać na premierę wrześniową i liczyć na to, że produkcja trafi na pozostałe popularne platformy, jak sugerują liczne plotki.

GTA V budzi ciekawość fanów nie tylko ze względu na znak jakości, jakim jest logo firmy Rockstar. Tym razem deweloper wprowadzi bowiem wiele zmian do szlifowanego od lat modelu rozgrywki. Podstawową sprawą jest to, że otrzymamy kontrolę nie nad jednym, a aż trzema postaciami. Takie rozwiązanie zupełnie zmieni dynamikę zabawy. Premiera Grand Theft Auto V odbędzie się we wrześniu na Xboksie 360 i PlayStation 3.

  1. Oficjalna strona firmy Rockstar