Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2013, 11:25

autor: qjin

GTA V – petycja w sprawie wersji PC przekroczyła 300 tys. podpisów

Pecetowe GTA V wciąż nie zostało potwierdzone przez firmę Rockstar, ale gracze usilnie dążą do przekonania twórców, by zmienili ten stan rzeczy. Przez ostatnie dwa tygodnie udało się zebrać ok. 50 tys. podpisów.

W petycji w sprawie pecetowej wersji GTA V zebrano przeszło 300 tys. podpisów - GTA V – petycja w sprawie wersji PC przekroczyła 300 tys. podpisów - wiadomość - 2013-08-07
W petycji w sprawie pecetowej wersji GTA V zebrano przeszło 300 tys. podpisów

Petycja utworzona przez graczy w sprawie wydania pecetowej wersji Grand Theft Auto V przekroczyła już 300 tysięcy podpisów. Kolejny cel to 500 tys. głosów, który być może uda się osiągnąć jeszcze przed premierą edycji konsolowych, czyli w przeciągu półtora miesiąca. Podpisy składać można pod tym adresem.

Motorówki będą jednym z wielu środków transportu w świecie GTA V - GTA V – petycja w sprawie wersji PC przekroczyła 300 tys. podpisów - wiadomość - 2013-08-07
Motorówki będą jednym z wielu środków transportu w świecie GTA V

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o zdobyciu prawie ćwierć miliona sygnatariuszy, ale pecetowi miłośnicy popularnej serii nie dają za wygraną. Pomimo wzrostu liczby podpisów pod petycją firma Rockstar nadal nie ma nic nowego do powiedzenia w sprawie wydania na komputery osobiste. Tak było na początku tego roku, zanim wystartowała inicjatywa przygotowana przez fanów, oraz w ubiegłym miesiącu, kiedy gracze otrzymali odpowiedzi na pytania zadawane Rockstarowi. Warto zaznaczyć, że do tej pory firma nie ujawniła, że nie ma zamiaru wypuścić pecetowej edycji GTA V. Biorąc pod uwagę dotychczasowe losy serii, jej opublikowanie jest bardziej niż pewne – niezależnie od petycji. Premiera prawdopodobnie nie nastąpi prędzej niż w drugim kwartale przyszłego roku.

System strzelania w nowej odsłonie GTA będzie niemal żywcem wyjęty z Maksa Payne’a 3 - GTA V – petycja w sprawie wersji PC przekroczyła 300 tys. podpisów - wiadomość - 2013-08-07
System strzelania w nowej odsłonie GTA będzie niemal żywcem wyjęty z Maksa Payne’a 3

W ostatnich tygodniach jesteśmy wręcz zasypywani nowymi informacjami na temat nadchodzącego sandboksa. Szerzej omówiono system modyfikacji broni i samochodów. Poznaliśmy też nowinki dotyczące zwierząt występujących w grze, animacji czy podwodnych eskapad. Z kolei grafikę możemy podziwiać na jeszcze ciepłych obrazkach z gry oraz zwiastunie prezentującym fragmenty rozgrywki. Według najnowszych doniesień GTA V wykorzysta system strzelania oraz chowania się za osłonami znany z Maksa Payne’a 3.

Premiery piątej odsłony gangsterskiego cyklu należy spodziewać się 17 września 2013 roku na Xboksa 360 i PlayStation 3. Gra zostanie udostępniona w polskiej kinowej wersji językowej (napisy).

Kup Grand Theft Auto V dychę taniej!

Nie kupiłeś jeszcze GTA V? Mamy dla Ciebie specjalną ofertę. Składając w Sklepie GRY-OnLine zamówienie przedpremierowe na grę, podaj w kasie kod lossantos i zgarnij 10 zł rabatu. Oferta ważna tylko w sprzedaży przedpremierowej.