Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2013, 16:05

autor: qjin

GTA V – obejrzyj zwiastun prezentujący rozgrywkę

Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj został opublikowany materiał przedstawiający rozgrywkę z GTA V – nowego sandboksa studia Rockstar North. W kilkuminutowym zwiastunie możemy zobaczyć liczne atrakcje, jakie czekają graczy w kolejnej odsłonie gangsterskiej serii.

Zgodnie z wczorajszym komunikatem firmy Rockstar, dzisiaj o godzinie 16:00 na oficjalnej stronie internetowej gry GTA V ukazał się pierwszy zwiastun prezentujący fragmenty rozgrywki. Na zwiastunie możemy przyjrzeć się, jak opracowano poszczególne elementy składowe nowej odsłony Grand Theft Auto, gangsterskiego cyklu, który wzbudza ogromne zainteresowanie graczy.

W piątą część gangsterskiej serii Grand Theft Auto zagramy 17 września tego roku - GTA V – obejrzyj zwiastun prezentujący rozgrywkę - wiadomość - 2013-07-09
W piątą część gangsterskiej serii Grand Theft Auto zagramy 17 września tego roku

Zwiastun został wykonany w podobnym stylu co poprzednie filmiki, ale jest on przeplatany fragmentami rozgrywki, w których widać skromny HUD. Na materiale widzimy kawałki misji (włącznie z wykorzystaniem przełączania się pomiędzy postaciami), przerywniki filmowe oraz aktywności i atrakcje czekające na graczy w świecie gry, w tym m.in. skakanie na spadochronie, pływanie, wyżywanie się na strzelnicy, kupowanie nowych ciuchów czy tuningowanie samochodów. Na końcu nagrania przedstawiono wycinek z trybu sieciowego.

Świat gry ma być znacznie obszerniejszy niż w poprzednich grach Rockstara - GTA V – obejrzyj zwiastun prezentujący rozgrywkę - wiadomość - 2013-07-09
Świat gry ma być znacznie obszerniejszy niż w poprzednich grach Rockstara

Od opublikowania ostatnich zwiastunów piątego GTA upłynęły przeszło dwa miesiące, ale firma Rockstar Games obiecała graczom, że w najbliższym czasie doczekamy się filmów prezentujących faktyczną rozgrywkę. Obietnica została spełniona szybciej, niż przewidywaliśmy. Do czasu premiery gry zapewne zostaną udostępnione kolejne materiały wideo tego typu, gdyż mowa była o więcej niż jednym zapisie rozgrywki.

Nowa odsłona GTA ponownie zaserwuje dojrzałą rozgrywkę, przeznaczoną dla dorosłych graczy - GTA V – obejrzyj zwiastun prezentujący rozgrywkę - wiadomość - 2013-07-09
Nowa odsłona GTA ponownie zaserwuje dojrzałą rozgrywkę, przeznaczoną dla dorosłych graczy

Dzisiaj dzień obfitował w więcej intrygujących informacji ze stajni Rockstar Games. Dowiedzieliśmy się bowiem, że oddział w Leeds poszukuje programisty, który odpowiadałby za przenoszenie najnowszych tytułów firmy na PC i dostosowywanie ich do możliwości współczesnych komputerów osobistych, włącznie z wykorzystaniem bibliotek DirectX 11. Co prawda, GTA V powstaje w Rockstar North, lecz przeważnie za pecetowe konwersje odpowiadało inne studio. Więcej o tym przeczytacie w naszym newsie. Ponadto tydzień wcześniej zdradzono więcej szczegółów na temat technicznych spraw dotyczących gry oraz szerzej wytłumaczono m.in. przełączanie pomiędzy trójką bohaterów. Jeszcze latem poznamy detale na temat trybu wieloosobowego, który na razie jest okryty tajemnicą.

Data premiery GTA V została wyznaczona na 17 września 2013 roku. Gra ukaże się nakładem firmy Cenega w polskiej kinowej wersji językowej (napisy) na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.

Kup Grand Theft Auto V dychę taniej!

Nie kupiłeś jeszcze GTA V? Mamy dla Ciebie specjalną ofertę. Składając w Sklepie GRY-OnLine zamówienie przedpremierowe na grę podaj w kasie kod lossantos i zgarnij 10 zł rabatu. Oferta ważna tylko w sprzedaży przedpremierowej.

  1. GTA V w Sklepie GRY-OnLine