Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2013, 08:40

autor: Orlov

Grand Theft Auto V - 800 mln dolarów przychodu w pierwszym dniu sprzedaży

Grand Theft Auto V w dniu premiery zapewniło swemu wydawcy, firmie Take-Two Interactive, 800 milionów dolarów przychodu. Największy debiut tego roku pobił jednocześnie rekordy sprzedaży na kilku światowych rynkach.

Piąta część jako pierwsza z serii daje możliwość pokierowania trzema różnymi bohaterami - Grand Theft Auto V - 800 mln dolarów przychodu w pierwszym dniu sprzedaży - wiadomość - 2013-09-19
Piąta część jako pierwsza z serii daje możliwość pokierowania trzema różnymi bohaterami

Grand Theft Auto V zostało skazane na sukces jeszcze przed swoim debiutem na rynku. 17 września tego roku pozycja serii została ugruntowana, a wiele wskazuje na to, że wyniki finansowe staną się rekordowe dla całej branży rozrywkowej. Jak poinformował wydawca GTA V, firma Take-Two Interactive, pierwszy dzień sprzedaży gry przyniósł 800 milionów dolarów przychodu. Wynik iście imponujący, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że tytuł nie pojawił się jeszcze w Japonii i Brazylii.

”Wszyscy w Take-Two jesteśmy podekscytowani odbiorem Grand Theft Auto V na rynku. Zespół Rockstar Games przeszedł samego siebie, ustanawiając dla branży rozrywkowej nowe standardy kreatywności, innowacyjności i perfekcyjności.” – nie krył swego zachwytu Strauss Zelnick, prezes firmy.

GTA V znajduje się na dobrej drodze do rekordowego przekroczenia magicznej granicy miliarda dolarów przychodu. Obecnie grą, która dokonała tego najszybciej jest Call of Duty: Black Ops II – 15 dni od debiutu na rynku (pierwszego dnia sprzedaży przyniosła przychód rzędu 500 milionów dolarów). Rekord Black Ops II nie obejmuje jedynie rynku gier, lecz całą branżę rozrywkową – dla porównania, filmowi Avatar osiągnięcie takich wyników finansowych zajęło 17 dni.

Rekordowa sprzedaż przełożyła się też na świetne wyniki na lokalnych rynkach. GTA V stało się najszybciej sprzedającym tytułem premierowym w Wielkiej Brytanii, trafiając 17 września w ręce 1,57 miliona graczy, co zapewniło 65 milionów funtów przychodu. Poprzeczka została podniesiona także na polskim rynku – w dniu premiery gra rozeszła się w 60 tysiącach egzemplarzy, co jest najwyższym wynikiem w naszym kraju.

Ogromna popularność marki i wrzawa, jaką wytworzyło pojawienie się GTA V w sklepach, każą być spokojnym nie tylko o rychłe przekroczenie bariery miliarda dolarów przychodu, lecz i o pobicie wyników sprzedaży czwartej gry serii, która znalazła w ciągu pięciu lat ponad 25 mln nabywców.

Grand Theft Auto V dostępne jest w sklepach od 17 września, w wersji na PlayStation 3 i Xboksa 360. Gra jako pierwsza z serii otrzymała oficjalne polskie, kinowe (napisy) tłumaczenie.