Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2010, 13:58

Gears of War 3 w 2011 roku [news uaktualniony]

Wczoraj pisaliśmy o przełożeniu momentu ujawnienia nowego dzieła Epic Games na poniedziałek. Okazuje się jednak, że pierwsze detale możemy poznać wcześniej. Serwis Edge opublikował zestaw pierwszych konkretów na temat Gears of War 3. Oczywiście, nie są to informacje potwierdzone, ale brzmią bardzo wiarygodnie.

Wczoraj pisaliśmy o przełożeniu momentu ujawnienia nowego dzieła Epic Games na poniedziałek. Okazuje się jednak, że pierwsze detale możemy poznać wcześniej. Serwis Edge opublikował zestaw niepotwierdzonych informacji na temat Gears of War 3. Oczywiście są to jedynie spekulacje, ale brzmią bardzo wiarygodnie.

Gears of War 3 w 2011 roku [news uaktualniony] - ilustracja #1

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że gra ma być kolejną częścią Gears of War. Co prawda większość graczy tego się właśnie spodziewała, ale jak dotąd były to tylko pełne optymizmu przewidywania. W grze pojawią się oczywiście nowe typy przeciwników. Tym razem nasze kule podziurawią m.in. Locusty z długimi mackami, którymi będą w stanie sięgnąć gracza kryjącego się za osłoną. Chowanie się za murkiem przestanie być zresztą bezpieczne także dla naszych wrogów. Teraz nasi herosi wyposażeni zostaną w ładunki wybuchowe, które przemieszczać się będą pod ziemią, unikając tym samym wszystkich przeszkód na powierzchni. Nasz arsenał dodatkowo rozszerzy mech, który posłuży nie tylko jako bojowy pojazd, ale również mobilna osłona. Wszystkie te cuda mają być dostępne zarówno w trybie kampanii jak i podczas rozgrywek wieloosobowych.

Gears of War 3 w 2011 roku [news uaktualniony] - ilustracja #2

Okładka powieści Jacinto’s Remnant .

Akcja Gears of War 3 miałaby się toczyć latem, a wśród lokacji, które zwiedzimy pojawią się m.in. sekcje umieszczone pod wodą. Miałoby to sens biorąc pod uwagę finał drugiej części, w którym to ostatnie miasto ludzkie (Jacinto) uległo zatopieniu. Warto tu przypomnieć demonstrację nowych możliwości silnika Unreal Engine 3.0, którą Epic Games zorganizowało na marcowym GDC. Mogliśmy tam podziwiać świetnie opracowaną wizualnie dżunglę, co czyni umieszczenie tego rodzaju poziomów w Gears of War 3 całkiem prawdopodobnym. Dodatkowo przemawia za tym opublikowana w zeszłym roku powieść Gears Of War: Jacinto's Remnant, która kontynuuje fabułę po wydarzeniach z drugiej części gry. Pojawia się tam pokryta gęstą roślinnością wyspa Vectes, będąca dawniej lokalizacją bazy marynarki wojennej.

Czy wszystkie te spekulacje znajdą pokrycie w rzeczywistości przekonamy się już niedługo. Cliff Bleszinski ujawni światu najnowszy projekt Epic Games już w najbliższy poniedziałek, w trakcie popularnego talk show prowadzonego przez Jimmy'eg Fallona.

Uaktualnienie:

Informację o trzeciej odsłonie serii Gears of War możemy już traktować jako w pełni oficjalną. Niektórzy użytkownicy Xbox Live donoszą że w sieciowym systemie konsoli pojawiła się następująca pozycja:

Gears of War 3 w 2011 roku [news uaktualniony] - ilustracja #3