Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2010, 07:50

autor: Jiker

Gears of War 3 oficjalnie zapowiedziane. Zobacz pierwszy zwiastun! [news zaktualizowany]

Po wielu tygodniach plotek i spekulacji doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi trzeciej odsłony cyklu Gears of War. Pokusił się o nią Cliff Bleszinski, główny producent serii, który był gościem najnowszego wydania programu stacji NBC Late Night with Jimmy Fallon.

Po wielu tygodniach plotek i spekulacji doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi trzeciej odsłony cyklu Gears of War. Pokusił się o nią Cliff Bleszinski, główny producent serii, który był gościem najnowszego wydania programu stacji NBC Late Night with Jimmy Fallon.

Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że Gears of War 3 trafi do sprzedaży w wersji na Xboksa 360 8 kwietnia 2011 roku, czyli zgodnie z wcześniejszymi sugestiami m.in. magazynu EDGE. W grze ponownie wcielimy się w Marcusa Feniksa, wraz z którym będziemy kontynuować walkę z Szarańczą. Pomogą mu w tym pozostali członkowie koalicji COG, z Dominikiem Santiago na czele. Co ciekawe, Cliff zdradził w trakcie programu Late Night, że do nieustraszonego Marcusa dołączy tym razem nie dająca sobie w kaszę dmuchać kobieta o imieniu Anya.

Gears of War 3 oficjalnie zapowiedziane. Zobacz pierwszy zwiastun! [news zaktualizowany] - ilustracja #1
Gears of War 3 oficjalnie zapowiedziane. Zobacz pierwszy zwiastun! [news zaktualizowany] - ilustracja #2

Widać ją doskonale na pierwszym, oficjalnym zwiastunie Gears of War 3. Film o tytule Ashes to ashes jest kolejnym bardzo klimatycznym trailerem gry z serii GoW. W akompaniamencie świetnie dobranej muzyki widzimy na nim, jak Dom Santiago przedziera się przez zniszczoną dzielnicę miasta przebiegając pomiędzy spopielonymi ciałami mieszkańców. Po chwili upada, a przed niechybną śmiercią ratuje go Marcus. Widzimy jak główny bohater marki zabija żołnierza Locustów przy użyciu nowego rodzaju broni (podwójny shotgun), po czym naszym oczom ukazuje się nowy typ przeciwnika (wyposażony w bardzo długie odnóża). Zwiastun kończy się w momencie, gdy kilku bohaterów zostaje otoczonych przez przeciwników. Na ekranie pojawia się wówczas hasło „Bracia do samego końca”, które po chwili zamienia się w sam „Koniec”. Cliff nie pokusił się niestety o zweryfikowanie wszystkich informacji na temat mechaniki rozgrywki, które opublikował serwis internetowy magazynu EDGE.

Gears of War 3 oficjalnie zapowiedziane. Zobacz pierwszy zwiastun! [news zaktualizowany] - ilustracja #3
Gears of War 3 oficjalnie zapowiedziane. Zobacz pierwszy zwiastun! [news zaktualizowany] - ilustracja #4

Jednocześnie firma Epic Games poinformowała o uruchomieniu nowego studia deweloperskiego, na którego siedzibę wybrane zostało Tokio – stolica Japonii. Szczegóły na temat planów związanych z Epic Games Japan poznamy 15 kwietnia, w czasie specjalnej konferencji. Gośćmi będą m.in. Tim Sweeney, założyciel i dyrektor generalny Epic Games, Jay Wilbur, Cliff Bleszinski, Goichi „Suda 51” Suda (możemy się spodziewać ujawnienia informacji na temat jego nowej gry, horroru dla Electronic Arts powstającego na bazie Unreal Engine 3), a także Joseph Chou, producent Halo Legends, Apple Seed: Ex Machina oraz The Animatrix.

UAKTUALNIENIE #1: Z informacji opublikowanych na łamach forum Epic Games wynika, że w grze znajdzie się tryb kooperacji dla czterech osób (z odrębnymi bohaterami, w tym Marcusem, Dominikiem, Colem, Bairdem i innymi), a historia ma miejsce 18 miesięcy po wydarzeniach z części drugiej.

UAKTUALNIENIE #2: Powyżej możecie podziwiać kilka ujęć ze zwiastuna w wysokiej rozdzielczości. Poniżej prezentujemy również prawdopodobny projekt pudełka.

Gears of War 3 oficjalnie zapowiedziane. Zobacz pierwszy zwiastun! [news zaktualizowany] - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.