Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2012, 09:40

Gabe Newell z Valve dementuje plotki o spotkaniu z szefem Apple

Gabe Newell, szef firmy Valve, zdementował plotki dotyczące rzekomego spotkania z Timem Cookiem, prezesem korporacji Apple. Podobno pogłoski przybrały na sile tak bardzo, że uwierzyli w nie nawet niektórzy pracownicy producenta.

Przed kilkoma dniami świat obiegła wiadomość o tajemniczej wizycie Tima Cooka, pełniącego obowiązki prezesa Apple, w siedzibie firmy Valve w Bellevue w stanie Waszyngton. W jej trakcie miała być omawiana przyszłość branży elektronicznej rozrywki. Głos w tej sprawie postanowił wreszcie zabrać Gabe Newell, stojący na czele studia mającego w dorobku m.in. serie Half-Life i Portal.

W najnowszym podcaście zrealizowanym przez redakcję serwisu Seven Day Cooldown (jego publikacja nastąpi w najbliższych godzinach), szef Valve stwierdza, że w dniu rzekomej wizyty nie gościł żadnego przedstawiciela Apple, a tym bardziej samego Tima Cooka.

Gabe Newell z Valve dementuje plotki o spotkaniu z szefem Apple - ilustracja #1

„W tamtym dniu żaden pracownik naszej firmy nie spotkał się z Timem Cookiem, ani nikim innym z Apple. Bardzo bym jednak chciał, aby taka wizyta faktycznie doszła do skutku. Mamy długą listę rzeczy mogących uczynić gry i elektroniczną rozrywkę lepszymi, które Apple mogłoby wesprzeć” – powiedział Gabe Newell.

Podobno plotki o wizycie prezesa Apple zaczęły przybierać na sile na tyle szybko, że uwierzyła w nie duża grupa pracowników Valve. Newell dodał również, że Cook wydaje mu się bystrym człowiekiem. Nie może jednak stwierdzić tego bezpośrednio, ponieważ dotąd nie miał jeszcze okazji spotkać się z nim osobiście. Można się spodziewać, że gdyby do tego doszło, panowie mieliby wiele ciekawych tematów do dyskusji.

O tym, że Valve pracuje nad sprzętem dla graczy nowej generacji wiadomo nie od dziś. Firma poszukuje inżynierów elektroniki, którzy mogliby wprowadzić w życie innowacyjne rozwiązania w tym zakresie. Można spodziewać się, że w podobnym kierunku podąża Apple, kładące w swoich dotychczasowych produktach coraz większy nacisk na elektroniczną rozrywkę.

Cel i charakter rzekomego spotkania przedstawicieli Valve i Apple nigdy nie został ujawniony. W Internecie można było natknąć się co najwyżej na spekulacje. Według niektórych źródeł, firmy miały zamiar rozpocząć współpracę nad urządzeniami z zakresu wearable computing (technologii łączącej rzeczy codziennego użytku z usługami oferowanymi przez systemy najnowszej generacji). Pod uwagę brano też pomoc przy projektowaniu przez firmę Gabe’a Newella sprzętu komputerowego nowej generacji, a także rozwój w zakresie integracji gier i aplikacji Valve ze sprzętem oraz usługami Apple.